AKTUALNOŚCI 2013

19 grudnia 2013r.

Wczoraj w naszej Bursie odbyła się  uroczysta Wigilia. Nie obyło się bez dzielenia opłatkiem i składania życzeń. W imieniu wszystkich pracowników świąteczno – noworoczne życzenia złożyła Pani Dyrektor oraz Dawid, przewodniczący MRB. Zobacz galerię:

Wigilia 2013

Wigilia 2013

Bursa 3 Bydgoszcz

15 grudnia 2013r.

Wigilia w naszej Bursie odbędzie się w najbliższą środę 18 grudnia. Trwają już przedświąteczne przygotowania – zapraszamy do galerii.

Przypominamy, że trwa konkurs na najładniejszą dekorację świąteczną pokoju. Zachęcamy wszystkich do wzięcia w nim udziału. Na zwycięzców czekają nagrody!

Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia,

                  spędzonych  w rodzinnym gronie,

                                                  życzą wszystkim wychowankom oraz ich najbliższym

                                                                                             pracownicy Bursy nr 3

Bursa nr 3 swiatecznie

Bursa 3 Bydgoszcz

4 grudnia 2013r.

Zajęcia na sali gimnastycznej organizowane przez sekcje sportową. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w każdy wtorek. Zobacz galerię:

Siatkówka 2013

Bursa 3 Bydgoszcz

3 grudnia 2013r.

Kolejne metamorfozy naszych pokojów. Na zdjęciach pokój 206 i w trakcie realizacji pokój 404:

Pokój nr 404

Pokój nr 206

Bursa 3 Bydgoszcz

29 listopada 2013r.

W poniedziałek wolontariusze z Samorządu Bursy będą zbierać pieniądze w ramach akcji charytatywnej organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż  – „Świąteczny Prezent Dla Każdego Dziecka„. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału i wsparcia akcji. Przyda się każda podarowana złotówka!

Bursa 3 Bydgoszcz

28 listopada 2013r.

Dzisiaj wszyscy mogli poznać swoją przyszłość :) Było tradycyjne lanie wosku, ciastka z wróżbami, wróżenie z kart itp. Dzień zakończyliśmy andrzejkową dyskoteką, którą poprowadził Dawid z pokoju 305. Zobacz galerię:

Andrzejki 2013

Bursa 3 Bydgoszcz

27 listopada 2013r.

Sekcja Kulturalna w trakcie przygotowywania Wróżb Andrzejkowych. Zobacz galerię:

Andrzejki 2013

Bursa 3 Bydgoszcz

22 listopada 2013r.

Zajęcia kulinarne w grupie II – przepyszne ciasto 3Bit wg przepisu Natalii. Zobacz galerię:

Zajęcia kulinarne gr. I

Bursa 3 Bydgoszcz

21 listopada 2013r.

Dzisiaj –  jak co roku, w trzeci czwartek listopada – przypada Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Również i my przyłączamy się do tej akcji i zachęcamy wszystkich palących do zerwania z nałogiem.

Rzuć palenie

Bursa 3 Bydgoszcz

31 października 2013r.

Jutro Wszystkich Świętych, czas zadumy i wspomnień… Odwiedzając cmentarze pamiętajmy nie tylko o najbliższych zmarłych, ale zwróćmy także uwagę na zapomniane groby.  Warto również i tam zapalić symboliczną świeczkę…

Bursa 3 Bydgoszcz

30 października 2013r.

Dzisiaj odbyła się Halloween’owa dyskoteka. Przygotowaliśmy ozdobne lampiony, a grupa I dodatkowo upiekła dyniowe ciasto. Zobacz galerię:

Halloween 2013

Bursa 3 Bydgoszcz

25 października 2013r.

Trwają jeszcze zapisy do udziału w turnieju warcabowym oraz komputerowych rozgrywkach gry komputerowej FIFA. Szczegółowe informacje w pokoju wychowawców. Zapraszamy do udziału!

Bursa 3 Bydgoszcz

24 października 2013r.

Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji zbierania nakrętek, organizowanej przez fundację „Bez Tajemnic”. Cały dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Pieniądze uzyskane ze zbiórki zakrętek są przeznaczane są na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci w trudnej sytuacji materialnej.

Pojemnik na nakrętki ustawiony jest przy wejściu do naszej stołówki. Zachęcamy do wsparcia akcji!

Bursa 3 Bydgoszcz

23 października 2013r.

Dzisiaj odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy. Przewodniczącym Samorządu po raz drugi został Dawid Banasik. Jego zastępcy, to Marcin Szymański i Mateusz Kęska. Gratulujemy!

Bursa 3 Bydgoszcz

22 października 2013r.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej wysyłania życzeń urodzinowych dla chorej dziewczynki Oliwii. Jak można przeczytać wrelacji Gazety Wyborczej Oliwia dostała aż milion kartek!

Bursa 3 Bydgoszcz

16 października 2013r.

Chłopacy też lubią gotować. Zajęcia kulinarno-integracyjne w grupie IV. Zapraszamy do galerii:

Zajęcia kulinarne w gr. IV

Bursa 3 Bydgoszcz

15 października 2013r.

Wzięliśmy udział w próbnej ewakuacji naszej placówki. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, pod czujnym okiem przedstawiciela Straży Pożarnej.

Próbna ewakuacja                                                Próbna ewakuacja

Bursa 3 Bydgoszcz

14 października 2013r.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste spotkanie pracowników naszej placówki. Z tej okazji młodzież przygotowała słodki poczęstunek

Dzień Nauczyciela 2013                                                Dzień Nauczyciela 2013

Bursa 3 Bydgoszcz

10 października 2013r.

Tradycyjne otrzęsiny już za nami! Powitaliśmy oficjalnie w naszym gronie pierwszoklasistów, którzy wzorowo zaliczyli wszystkie konkurencje. Wykazali się przy tym dużym poczuciem humoru. Gratulujemy! Dzisiejszą imprezę zakończyła dyskoteka. Zapraszamy do galerii:

Otrzęsiny 2013

Bursa 3 Bydgoszcz

3 października 2013r.

Dla zainteresowanych powstającym budynkiem blisko naszej Bursy podajemy informacje uzyskane z Urzędu Miasta:

Budowa Centrum Demonstracyjnego przy ZSM nr 2 w Bydgoszczy

UM Bydgoszcz  Miasto Bydgoszcz realizuje projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu dla Europy Środkowej pn. „Demonstracja efektywności energetycznej i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w budynkach publicznych„. Najważniejszym przedsięwzięciem dla miasta jest budowa Centrum Demonstracyjnego Odnawialnych Źródeł Energii przy ul. Słonecznej 19 na terenie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy. W wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego wyłoniony został wykonawca inwestycji, którym zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe PUBR Sp. z o.o. Umowa z firmą podpisana została 3 lipca br., a 15 lipca nastąpiło oficjalne przekazanie wykonawcy placu budowy.

Obecnie trwa budowa Centrum Demonstracyjnego Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 w Bydgoszczy. Obiekt, który powstaje przy ZSM nr 2 w Bydgoszczy, to pierwsze przedsięwzięcie tego rodzaju. Będzie to budynek wysokiej jakości, który pozwoli na testowanie i sprawdzenie rozwiązań energooszczędnych w praktyce. Obiekt ma spełniać warunki budynku pasywnego: zużycie energii pierwotnej na poziomie mniejszym niż 120 kWh/m kw., a zapotrzebowanie na energię mniejsze niż 15 kWh/m kw./rok.

powierzchnia użytkowa wyniesie 367,26 m kw., powierzchnia zabudowy 431,12 m kw., kubatura brutto 1710,00 m sześć., sala laboratoryjna na 25 osób, sala audytoryjna na 36 osób.

Charakter demonstracyjny: ogniwa fotowoltaiczne – 80 szt., pompa ciepła solankowa, kolektor słoneczny, turbina wiatrowa o mocy 3 kW, hybrydowa lampa zewnętrzna, okna zewnętrzne drewniano-aluminiowe trzyszynowe, gruntowy wymiennik ciepła, rekuperator powietrza na wentylacji mechanicznej, system monitoringu. Budynek będzie mieć charakter demonstracyjny i będzie udostępniony publicznie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej tego pilotażowego projektu

logo_cec5_implemented24bity

Bursa 3 Bydgoszcz

2 października 2013r.

Wychowankowie 2013. Zapraszamy do naszej galerii:

Wychowankowie 2013

Bursa 3 Bydgoszcz

20 września 2013r.

W tym roku szkolnym jako pierwszy remontu  doczekał się – przy współudziale mieszkańców – pokój 106. Oto efekty:

Pokój 106 po remoncie

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w wyremontowaniu swojego pokoju prosimy o zgłaszanie się do swojego Wychowawcy

Bursa 3 Bydgoszcz

9 września 2013r.

Karolina przygotowuje danie z cukiniiZajęcia kulinarne odbywają się od poniedziałku do czwartku pod opieką wychowawców grup.

Bursa 3 Bydgoszcz

6 września 2013r.

Zebrania samorządu odbywają się w środy o godzinie 20:10 w sali nr 201. Informacje o zebraniu są wywieszane w gablocie samorządu na pierwszym półpiętrze. Opiekunem Młodzieżowej Rady Bursy jest pani Dorota.

Bursa 3 Bydgoszcz

5 września 2013r.

Sekcja sportowa zaprasza:

  • na zajęcia piłki siatkowej we wtorki o godzinie 20:00 w sali gimnastycznej. Zbiórka przy portierni o godzinie 19:50 (konieczne obuwie na zmianę). Zajęcia prowadzi pan Robert
  • na siłownię w poniedziałki, wtorki i czwartki. Zajęcia prowadzi pan Wojtek. Konieczna jest wcześniejsza zgoda na ćwiczenia od lekarza

Bursa 3 Bydgoszcz

3 września 2013r.

Jesteśmy EKO!

Segregowanie śmieci w Bursie nr 3Od początku września bierzemy udział w segregowaniu śmieci. Kosze na odpady segregowane –  na szkło oraz plastiki i papiery znajdują się na każdym piętrze, na korytarzach. Odpady zmieszane nadal wyrzucamy do worków ustawionych w łazienkach.

Bursa 3 Bydgoszcz

2 września 2013r.

Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty!!!

Miło nam powitać wszystkich wychowanków,  szczególnie tych, którzy do nas dołączyli w tym roku. Życzymy miłego pobytu w naszej Bursie!

Zespół Bursy nr 3 w Bydgoszczy

Bursa 3 Bydgoszcz

28 czerwca 2013r.

Wszystkim obecnym i przyszłym wychowankom życzymy mile i przede wszystkim bezpiecznie spędzonych wakacji, w gronie rodziny i przyjaciół. Nie zapominajcie o Nas!  Już teraz można zarezerwować miejsce w naszej Bursie! Zapraszamy na  stronę REKRUTACJA,  na której można znaleźć niezbędne informacje.

Po wakacjach zapraszamy w niedzielę 1. września od godz. 17.

Z najlepszymi życzeniami,
Zespół Bursy nr 3 w Bydgoszczy

Bursa 3 Bydgoszcz

29 maja 2013r.

Nasi wychowankowie wzięli udział w Mistrzostwach Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 5 w warcabach. Indywidualnie zdobyli złoty i srebrny medal, a drużynowo zajęli III miejsce. Gratulujemy Marcie i Przemkowi!

Bursa 3 Bydgoszcz

27 maja 2013r.

21 czerwca 2013 rozpoczyna się w naszym mieście  „Ster na Bydgoszcz 2013„. Jest to największy w regionie, doroczny festiwal wodny. Zapraszamy na okolicznościowe imprezy związane z tym wydarzeniem. Również na naszych stronach jest szczegółowy program wszystkich imprez.

 Plakat Ster na Bydgoszcz 2013

Bursa 3 Bydgoszcz

15 maja 2013r.

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć w naszej galerii z tegorocznego pożegnania absolwentów i zajęć sportowych na sali gimnastycznej. Warto również podziwiać piękne widoki z okien Bursy.

Bursa 3 Bydgoszcz

25 kwietnia 2013r.

Warto rano wstać, by podziwiać takie piękne widoki z naszych okien..

Bursa 3 Bydgoszcz

22 kwietnia 2013r.

Dzisiaj odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów. Każdy otrzymał pamiątkową laurkę i słonika na szczęście, które na pewno przyda się na egzaminach. Trzymamy za Was kciuki!

Już wkrótce w naszej Galerii zdjęcia z tej uroczystości.

Bursa 3 Bydgoszcz

18 kwietnia 2013r.

Wczoraj mieszkańcy pokoju 315 zaprosili wszystkie osoby, które przyczyniły się do zmiany wystroju ich pokoju. Spotkanie odbyło się przy kawie i cieście przygotowanym przez koleżanki z pokoju 211. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej uroczystości.

Bursa 3 Bydgoszcz

7 kwietnia 2013r.

W najbliższy czwartek 11 kwietnia  w Hali Łuczniczka odbędą się  Bydgoskie Targi Edukacyjne 2013. Serdecznie zapraszamy na nasze stoisko nr 52 w godzinach od  9.00  do 15.30.

Bursa 3 Bydgoszcz

Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,

                  spędzonych bez pośpiechu, trosk i zmartwień,

                                   smacznego jajka i mokrego dyngusa

                                                            życzą wszystkim wychowankom oraz ich najbliższym

                                                                                             pracownicy Bursy nr 3

Wielkanoc w Bursie nr 3 w Bydgoszczy

Bursa 3 Bydgoszcz

29 marca 2013r.

Po Świętach Wielkanocnych zapraszamy do Bursy we wtorek 2 kwietnia od godziny 16.

Bursa 3 Bydgoszcz

28 marca 2013r.

W czwartek 4 kwietnia, w porze kolacji odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Bydgoskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Można będzie nabyć maskotki za symboliczną kwotę. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona karma.  Zapraszamy też do udziału w wolontariacie na rzecz schroniska.

tanio bydgoszcz nocleg

Bursa 3 Bydgoszcz