AKTUALNOŚCI do VI_2015

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 czerwca 2015 r.

To już naprawdę wakacje !!!

Za oknami piękna, letnia pogoda. Jednak przyszedł również trudny czas pożegnań, ale przecież z większością jeszcze się zobaczymy 🙂

Podsumowując mijający rok szkolny – wiele się u nas wydarzyło.
Odbywały się liczne zajęcia kulinarne, sportowe – zdobyliśmy pierwsze miejsce w Międzyinternackich Rozgrywkach Sportowych o Puchar Dyrektora Bursy nr 1! Przeprowadzono II edycję konkursu Omnibus. Jak co roku wsparliśmy Bydgoskie Schronisko dla zwierząt przekazując pieniądze z loterii fantowej. W naszej bursie w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych odbył się konkurs oraz gra terenowa związane z bydgoskim kryptologiem Marianem Rejewskim. Gościliśmy miłych gości z Ukrainy. Coraz bardziej zwracaliśmy uwagę na ekologię. Zebraliśmy aż 5 dużych worków nakrętek, które przekazaliśmy charytatywnej fundacji „Bez tajemnic”. Wzięliśmy udział w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Urząd Miasta i zebraliśmy imponującą ilość, bo aż przeszło 100 kg kartonów po napojach! Uczestniczyliśmy w akcjach charytatywnych organizowanych m.in. przez Caritas, Fundację Dr Clown. Coraz więcej młodzieży honorowo oddawało krew. Poza tym aż pięć pokoi wspólnymi siłami zostało całkowicie wyremontowanych.

W czasie wakacji zostaną przeprowadzone u nas remonty w łazienkach dziewcząt, powstaną dodatkowe prysznice na II piętrze, będzie wyremontowany dach. Zgodnie z zaleceniami straży pożarnej zostaną zamontowane drzwi przeciwpożarowe na klatkach schodowych na I i II piętrze. Doczekamy się nowoczesnej pracowni bibliotecznej.

W drugim semestrze w naszej placówce została przeprowadzona ewaluacja zewnętrzna. Dzięki zaangażowaniu wszystkich w badanych obszarach otrzymaliśmy najwyższą ocenę A !!!

 

Życzymy wszystkim naszym wychowankom pięknej pogody, udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.
Do zobaczenia we wrześniu !

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 czerwca 2015 r.

W związku z mijającą w tym roku 110. rocznicą urodzin bydgoskiego kryptologa Mariana Rejewskiego – w ramach Bydgoskich Grantów Oświatowych – w naszej placówce została zorganizowana gra terenowa „Spacery z historią. Odszyfrowujemy bydgoskie ślady Mariana Rejewskiego”. Do zabawy przyłączyli się reprezentanci z Bursy nr1 oraz Bursy nr 2. Dwie drużyny – dzięki wskazówkom rozmieszczonym w różnych częściach miasta – samodzielnie poruszały się po centrum Bydgoszczy, poznając przy okazji życiorys i miejsca związane z genialnym kryptologiem i matematykiem, który w 1932 roku złamał szyfr Enigmy. Wszyscy bez problemu poradzili sobie z zadaniami. Na zakończenie każdy dostał pamiątkowy folder i wspólnie udaliśmy się na lody 🙂  Zapraszamy do galerii:

Marian Rejewski

Gra terenowa z M.Rejewskim

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 czerwca 2015 r.

Dzisiaj nastąpiło uroczyste zakończenie II edycji OMNIBUS 2015. Zwyciężczynią została Aleksandra Stypczyńska, która uzyskała aż 167 punktów. II miejsce zajęła Patrycja Borucka z wynikiem 161 punktów, a na III miejscu uplasowała się Daria Nowak – 142 punkty. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody.

Aleksandra zwyciężyła w trzech etapach – została mistrzem wiedzy z literatury, geografii oraz wiedzy z życia wziętej. Patrycja została mistrzem wiedzy z historii i wos oraz wiedzy z dziedziny rozrywki. Poza tym Aleksandra Borucka została mistrzem wiedzy z biologii, a Michał Redzimski mistrzem wiedzy z nauk ścisłych. Zapraszamy do galerii:

omnibus2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

9 czerwca 2015 r.

W ramach Bydgoskiego Granta Oświatowego został zorganizowany w naszej Bursie konkurs Logiczne Potyczki – śladem Mariana Rejewskiego. Miło było nam gościć przedstawicieli  Bursy nr 1 oraz Bursy nr 2. Zespoły musiały się zmierzyć z takimi zadaniami jak Sudoku, Hitori, szyfrogramem, tangramem, zagadkami lateralnymi, a także zagadkami na wyobraźnię przestrzenną. Nie było zwycięzców, wszyscy sobie świetnie poradzili i otrzymali upominki. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 maja 2015 r.

 

WIDOCZNI PO ZMROKU

W grupie ll i lll rozmawialiśmy o przepisach dotyczących bezpieczeństwa pieszych na drogach. Sprawdzaliśmy, czy odblaski dają szansę kierowcom, by widzieli nas idących poboczem. Uczestnicy spotkań otrzymali odblaskowe opaski.

Droga hamowania pojazdu jadącego z prędkością 60 km/h na suchej nawierzchni wynosi około 40 metrów. Pieszy poruszający się po zmroku bez elementów odblaskowych dla kierowcy nadjeżdżającego samochodu jest widoczny dopiero z odległości 20 metrów. Jeżeli używa odblasków, wówczas jest zauważalny już ze 150 metrów.

Od 31 sierpnia 2014 r. obowiązuje nowelizacja ustawy „Prawo o ruchu drogowym”. Wprowadziła obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych – niezależnie od wieku – poruszających się po zmierzchu drogą poza obszarem zabudowanym.

Opaski odblaskowe

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

4 maja 2015 r.

Kasztanowce już kwitną, czyli nastał czas matur. Wielu naszych wychowanków zmierzy się z egzaminem dojrzałości. Za wszystkich tegorocznych maturzystów trzymamy kciuki. Powodzenia!!!

Kwitnący kasztanowiec

Bursa 3 Bydgoszcz

 

28 kwietnia 2015 r.

Wzięliśmy udział w Międzyinternackim Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Bursy nr 1 w Bydgoszczy. Nasza reprezentacja dzielnie walczyła i zajęła godne czwarte miejsce. Jak widać na zdjęciach humory dopisywały. W przyszłym roku powalczymy o puchar! 🙂  Zapraszamy do galerii:

 

Turniej piłki nożnej

 

 

 

 

 

Turniej piłki nożnej

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

21 kwietnia 2015 r.

Reprezentacja naszej Bursy wzięła udział w Międzyinternackich Rozgrywkach Sportowych o Puchar Dyrektora Bursy nr 1 w Bydgoszczy w piłce siatkowej. Miło nam poinformować, że nasza drużyna zwyciężyła w tym turnieju! Skład zwycięskiej drużyny: Jagoda Pastewska, Natalia Kiełpińska, Julia Pawlak, Wiktoria Baumgart, Pascal Jarlak oraz Wojciech Krystosiak. Jesteśmy z Was dumni!  Zapraszamy do galerii:

Nasza zwycięska druzynz

turniej siatkówki w Bursienr1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 kwietnia 2015 r.

Nadeszła chwila rozstania. Dzisiaj Pani Dyrektor wraz z wychowawcami i samorządem uroczyście pożegnali naszych Absolwentów. Każdy z nich otrzymał dyplom i drobny upominek „na szczęście”. Absolwenci podziękowali za wspólnie spędzony czas w Bursie przekazując pani Dyrektor bukiet kwiatów. Przy tej okazji pani Dorota podziękowała za współpracę odchodzącym członkom samorządu, wręczając dyplomy i nagrody. Zapraszamy do galerii:


Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 kwietnia 2015 r.

 

Sukces w konkursie plastycznym Adriana. Gratulujemy!

 

Sukces Adriana

 

dyplom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 kwietnia 2015 r.

Warto wcześniej wstać, by podziwiać takie widoki z naszych okien. Zapraszamy do galerii:

 

Poranny widok z okna

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 kwietnia 2015r.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych wszystkim wychowankom i ich najbliższym życzymy

                              zdrowia,

                                   spokoju

                                       i wypoczynku w rodzinnej atmosferze

                                                                                                                 Pracownicy Bursy nr 3

Zyczenia wielkanocne

 

 

Przy tej okazji informujemy, że do Bursy można wrócić w najbliższy wtorek od godz. 15:00.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

31 marca 2015r.

Stoisko naszej Bursy na Targach Edukacyjnych

 

Targi oświatowe

Targi oświatowe

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

30 marca 2015r.

U nas już wiosna – pomyśleliśmy o najbliższym otoczeniu 🙂

 

wiosenne prace

wiosenne prace2

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

28 marca 2015r.

W tym roku włączyliśmy się również do akcji – WWF Godzina dla Ziemi – Godzina dla morświna.

Organizowana na całym świecie od 2007 roku  Godzina dla Ziemi dotychczas kojarzyła się przede wszystkim z symbolicznym gaszeniem świateł. W konkretnym dniu w marcu setki milionów ludzi na całym świecie wyłączało światła na jedną godzinę, w geście troski o środowisko naturalne. Po 8 latach Godzina dla Ziemi WWF przybiera nowy wymiar i staje się okazją do rozwiązywania konkretnych problemów ekologicznych, a w Polsce to pomoc dla morświnów. Jest to gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem. W Morzu Bałtyckim zostało ich nie więcej niż 450 osobników.

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 marca 2015r.

Sukcesy sportowe Przemka Borowicza – kolekcja medali budzi podziw!

 

sukcesy sportowe Przemka1sukcesy sportowe Przemka

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

26 marca 2015r.

Znamy już wyniki zawodów szachowych. Mistrzem został Kuba Kulkowski, drugie miejsce zajął Janek Karnowski, a trzecie Tadziu Sobiesiak. GRATULACJE!!

 

szachy

szachy 2015

Bursa 3 Bydgoszcz

 

26 marca 2015r.

Zajęcia kulinarne w grupie II – lubiane przez wszystkich gofry i nowość – tort bezowy. Zapraszamy do galerii:

 

gofry

tort bezowy

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

25 marca 2015r.

Zajęcia kulinarne z panią Elą – świąteczny mazurek. Zapraszamy do galerii:

zajęcia kulinarne

 

 

 

zajęcia kulinarneBursa 3 Bydgoszcz

18 marca 2015r.

Doskonalimy nasze umiejętności kulinarne – pierogi z wiśniami. Zapraszamy do galerii:

Pierogi z wiśniami

 

Bursa 3 Bydgoszcz

16 marca 2015r.

Dzisiaj odbył się finał loterii na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem – sprzedaliśmy aż 66 losów! Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Zapraszamy do galerii:

 

loteria

loteria

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

12 marca 2015r.

Od dzisiaj można nabywać losy w loterii zorganizowanej przez Samorząd Bursy na rzecz Bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt. Do wygrania wiele cennych nagród, m.in.:

 • bilety do kina
 • interaktywny biały kot
 • radio
 • koszulki
 • plecak sportowy
 • breloczki
 • komplet zapachowy
 • ozdobna świeca
 • długopisy
 • maskotki
 • słodycze

Losy w cenie 3 zł można nabywać do przyszłego poniedziałku u  przewodniczącej samorządu bursy – Dominiki.  Każdy los wygrywa !!! Rozstrzygnięcie nastąpi w poniedziałek w świetlicy o godzinie 20.

 

loteria narzecz schroniska dla zwierząt1

Loteria na rzecz schroniska dla zwierząt

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 marca 2015r.

Dzisiaj rozpoczął się turniej szachowy zorganizowany przez pana Roberta – wyniki już wkrótce. Zapraszamy do galerii:

 

rozgrywki szachowe.15

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 marca 2015r.

Zajęcia manualne prowadzone przez panią Dorotę z carvingu – sztuki dekorowania potraw. Zapraszamy do galerii:

 

Zajęcia z carvingu

Zajęcia z carvingu panią Dorotą

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

12 marca 2015r.

Świąteczne przygotowania już ruszyły – zajęcia plastyczne z panią Jolą. Zapraszamy do galerii:

 

zajęcia plastyczne z panią Jolą3

zajęcia plastyczne zpanią Jolą6

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 marca 2015r.

Zajęcia sportowe prowadzone przez pana Wojtka na siłowni cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zapraszamy do galerii:

Na siłowni

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 marca 2015r.

Świąteczne zajęcia kulinarne z panią Elą – wesołe kaczuszki z bałwankiem 🙂  Zapraszamy do galerii:

 

zajęcia kulinarne z panią Eląświąteczne smakołyki

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 marca 2015r.

Przygotowanie do Targów Edukacyjnych – zajęcia manualne z panią Beatą:

 

Zajęcia plastyczne z panią Beatą - przygotowanie do targów edukacyjnych

Kwiaty na targi

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 marca 2015r.

Ruszyła druga edycja konkursu Omnibus 2015 zorganizowanego przez panią Martę.

Konkurs składa się z 7 etapów, dotyczących różnych dziedzin:

 • literatura
 • biologia
 • geografia
 • historia i wiedza o społeczeństwie
 • nauki ścisłe
 • rozrywka
 • z życia wzięte.

Podczas każdego z etapów uczestnik odpowiada na pytania testowe, dokonując wyboru jednej prawidłowej odpowiedzi spośród podanych czterech.

 

Konkurs omnibus

Konkurs omnibus

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 marca 2015r.

Z cyklu metamorfozy – pokój 303 po remoncie. Zapraszamy do galerii:

 

Pokój 303

pokoj303

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

2 marca 2015r.

Informujemy, że na prośbę wychowanków został zmieniony czas wydawania obiadów –  od 12:45 do 17:15.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 lutego 2015r.

Przed nami zimowe ferie!  Życzymy wszystkim wychowankom udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia za dwa tygodnie. Bursa będzie czynna w niedzielę 1 marca od godziny 15:00.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 lutego 2015r.

Dzisiaj obchodzimy w Bursie Dzień św. Walentego. W tym dniu uruchomiliśmy specjalną pocztę walentynkową. Miło nam poinformować, że również wychowawcy otrzymali Walentynkowe kartki 🙂

 

Walentynkowe kartkiWalentynkowa poczta - plakat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 lutego 2015r.

Dzisiaj tradycyjny ‚tłusty czwartek”. Nie zapomnieliśmy o słodkich wypiekach – odbyły się zajęcia kulinarne w grupach II i V. Zapraszamy do galerii:

 

zajęcia kulinarne w grupie Vzajecia kulinarne w grupie II

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 lutego 2015r.

Powoli czas studniówkowych szaleństw dobiega końca. Przed naszymi tegorocznymi maturzystami okres wytężonej pracy 🙂

 

Przed studniowka 2015

Michał z Darią na studniówce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 lutego 2015r.

Weronika w trakcie przygotowań do konkursu poezji religijnej, za który otrzymała wyróżnienie.

 

Weronika w trakcie przygotowania do konkursu w recytacji wirsza

w trakcie przygotowania do konkursu z p. Hanią

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 lutego 2015r.

Pani Beata wręczyła dzisiaj nagrody w konkursie na najładniejszą świąteczną dekorację pokoju.

 

SONY DSC

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 lutego 2015r.

Dzisiaj odbył się mecz siatkówki Wychowawcy kontra Wychowankowie. Grono pedagogiczne stawiało dzielnie opór, ale ostatecznie zwyciężyła młodzież 🙂 Najważniejsza była dobra zabawa. Zapraszamy do galerii.

 

PlakatSONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

10 lutego 2015r.

Miło nam poinformować, że zebraliśmy kolejne worki z nakrętkami, które zostały przekazane Fundacji Ekologiczno – Charytatywnej „Bez Tajemnic”.

 

Dyplom Zakretki

 

W tym roku zebraliśmy także ponad 100kg kartonów po napojach!!

Przypominamy, że zbieramy także zużyte baterie oraz płyty CD/DVD, które można wrzucać do oznakowanych pojemników na holu. Zachęcamy do wsparcia tej ekologicznej akcji.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 lutego 2015r.

„Oddając krew – ratujesz komuś życie”

 

Każdy z nas, kto ukończył 18 rok życia, może oddając krew uratować zdrowie, a nawet życie innego człowieka. Wielu spośród naszych wychowanków to Honorowi Dawcy Krwi.

Na zdjęciu Natalia i Wojtek w bydgoskiej Stacji Krwiodawstwa przy ul. Ks. Markwarta 8.

 

Wojtek i Natalia w czasie oddawania krwi

 

Jeżeli też jesteś zainteresowany, to szczegółowe informacje można znaleźć w Ulotce.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

28 stycznia 2015r.

Przygotowania do Studniówki

 

Tadziu

Tadziu

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

28 stycznia 2015r.

Zapraszamy jutro na bal karnawałowy, organizowany przez sekcję kulturalną. Życzymy udanej zabawy!

 

dyskoteka karnawałowa

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

8 stycznia 2015r.

Nasz wychowanek Filip Bedla wywalczył I miejsce w XII OTTS o Puchar Jezioraka w Iławie.

Para Filip Bedla i jego partnerka taneczna Natalia Welc posiadają aktualnie klasę taneczną A w stylu Latin. Pierwszy występ tej pary miał miejsce 25.05.2013 na turnieju OPEN BYDGOSZCZ Dance Cup, na którym tancerze zdobyli II miejsce na 19 startujących par, zdobywając w ten sposób pierwsze podium w kategorii pow. 15 B.

W tym roku Filip otrzymał także stypendium kulturalne na działalność artystyczną – podnoszenie umiejętności i kwalifikacji tanecznych. Uroczyście wręczył je prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak i przewodnicząca Komisji Kultury i Promocji Miasta Anna Gdaniec.

Składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do galerii:

 

Filip na zawodach tanecznych 1

Filip w trakcie zawodów tanecznych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

23 grudnia 2014r.

Magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech będą one okazją do zadumy, ale i radości z rodzinnego spotkania.

Niech przyniosą wytchnienie od codziennych zmagań i trosk

 

życzą wszystkim wychowankom oraz ich najbliższym

Pracownicy Bursy nr 3

SONY DSC

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

18 grudnia 2014r.

Za nami już wspólna Wigilia. Nie obyło się bez tradycyjnego opłatka i świątecznych życzeń. Uroczystość uświetniła nam Julia śpiewając kolędy.  Zapraszamy do naszej galerii:

SONY DSC

SONY DSC

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 grudnia 2014r.

Został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą dekorację pokoju, zorganizowany przez sekcję higieniczną. Pierwsze miejsce zdobyły dziewczyny z  pokoju 205. Rywalizacja była bardzo zacięta, wiele innych pokojów było efektownie udekorowanych. Zapraszamy do galerii:

SONY DSC

konkurs na dekorację świąteczną

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 grudnia 2014r.

Pokój 306 po remoncie:

nowy wystrój pokoju 306

pokoj 306 w czasie remontu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 grudnia 2014r.

Nasza wychowanka, Agnieszka Mach wywalczyła w Słupsku III miejsce w ogólnopolskim konkursie fryzjerskim o „Bursztynowy Grzebień”. Zapraszamy do galerii:

Agnieszka Mach na zawodach o Bursztynowy grzebień 4

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 grudnia 2014r.

Dokładnie o 19:30 w naszych oknach zapłonęły świece w ramach akcji społecznej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”. Jest to nawiązanie do gestu dwóch wybitnych mężów stanu – papieża Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Reagana. To oni w grudniu 1981 r. w ten sposób przypominali o Polsce i Polakach, którzy stracili nawet życie, a także  internowanych i uwięzionych, wyrzucanych z pracy,  zmuszonych do emigracji.

13 grudnia

 

Swiatlo_Wolnosci

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 grudnia 2014r.

Czas świąteczny, to czas wyjątkowy. Nie należy zapominać o osobach wymagających wsparcia – najuboższych, rodzinach wielodzietnych, osobach samotnie wychowujących dzieci, bezrobotnych, bezdomnych i chorych. Przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej świątecznej akcji charytatywnej „Czerwonokrzyska gwiazdka” i przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy. Nasza młodzież aktywnie włącza się również w inne tego typu akcje – m.in. zbiórkę żywności organizowaną przez Caritas.

akcja charytatywna Caritasakcja charytatywna 2

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

 

12 grudnia 2014r.

Świąteczne przygotowania ruszyły pełną parą, wszędzie pojawiają się już dekoracje. Przy tej okazji przypominamy, że trwa konkurs na świąteczny wystrój pokoju – zostaną one ocenione 16 grudnia br. Nasza Wigilia odbędzie się w środę o godz. 19. Galeria.

SONY DSC

Swiąteczne 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

11 grudnia 2014r.

Z grupą chętnych osób pojechaliśmy dzisiaj do bydgoskiego Biura Wystaw Artystycznych na wystawę poświęconą twórczości Ryszarda Horowitza. Jest to jeden z najsłynniejszych polskich fotografów i pionierów współczesnej reklamy. W 1959 roku artysta wyemigrował do USA, gdzie mieszka do dziś. Uznawany jest za prekursora komputerowego przetwarzania fotografii. Jego prace wystawiane są na całym świecie.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy niedawno zrekonstruowanej fontannie „Potop”. Pani Beata zapoznała nas z jej niezwykłą historią. Projektantem fontanny był Ferdinand Lepcke, które wykonał również symbol Bydgoszczy – rzeźbę Łuczniczki. Obecnie jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Bydgoszczy. Od 2006 do 2014 trwał proces rekonstrukcji rzeźby prowadzony przez Społeczny Komitet Odbudowy Bydgoskiej Fontanny Potop. Uroczyste odsłonięcie nastąpiło 26 czerwca 2014r. Więcej zdjęć w naszej galerii.

SONY DSC

 

 

 

 

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 grudnia 2014r.

Dzisiaj grupa młodzieży z naszej bursy odwiedziła Bydgoskie Schronisko dla Zwierząt w celu przekazania zebranych przez nas pieniędzy. Spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem – po schronisku oprowadziła nas osobiście Pani Izabella Szolginia, dyrektor tej placówki. Zapoznała nas z historią wielu przebywających tam zwierząt. Poznaliśmy m.in. małego czarnego kota Ramonidesa, który dochodzi do zdrowia pod troskliwą opieką pani weterynarz. Poza tym, inna młoda kotka dzięki naszej wizycie już wkrótce zamieszka w nowym domu 🙂  Przypominamy i zachęcamy do udziału w wolontariacie. Mogą w nim uczestniczyć osoby powyżej 14. roku życia. Zapraszamy do galerii.

 

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 grudnia 2014r.

Kolejny sportowy sukces Przemka. Jak zwykle – Gratulujemy!

 

Przemyk z dyplomem

dyplom Przemka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

4 grudnia 2014r.

Znamy już wyniki Mistrzostw Bursy nr 3 w tenisie stołowym. Pierwsze miejsce zajął Albert Rocławski, drugie – Łukasz Staszewski, a trzecie Szymon Zawielak. Gratulujemy!

 

tenis stolowy 3tenis stołowy 5

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

4 grudnia 2014r.

Dzisiaj odbyło się spotkanie z fundacją „Dr Clown”. Można było zapoznać się z działalnością fundacji. Kolorowi clowni – terapeuci pracują w polskich szpitalach dziecięcych, placówkach specjalnych, domach pomocy społecznej, świetlicach socjoterapeutycznych, domach dziecka i wszędzie tam gdzie przebywają chore lub niepełnosprawne dzieci.

Chętni mogą uczestniczyć w wolontariacie – są już pierwsze osoby, które zainteresowały się tą formą pomocy. Odpowiednie formularze można odbierać u p. Doroty. Zapraszamy również do naszej galerii.

Fundacja dr Clown 5

Fundacja dr Clown 38

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 grudnia 2014r.

Wręczenie nagród dla zwyciężczyń konkursu ekologicznego.

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1 grudnia 2014r.

Dzisiaj odbyło się spotkanie Samorządu, na którym dokonano podziału na poszczególne sekcje. Na zdjęciach przewodnicząca Samorządu Bursy – Dominika oraz jej zastępczyni – Paulina.

SONY DSC

Paulina zastępczyni przewodniczącej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 listopada 2014r.

Za nami wieczór wróżb andrzejkowych. Tradycyjnie nie obyło się bez lania wosku. Były ciasteczka z wróżbami i wiele innych atrakcji. Zapraszamy do galerii:

Andrzejki 71

Andrzejki 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

26 listopada 2014r.

Kolejne odwiedziny naszej byłej wychowanki.  Ewelina jak zwykle uśmiechnięta – Pozdrawiamy!

 

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

26 listopada 2014r.

Zajęcia kulinarne w grupach I i II – pizza i andrzejkowe ciastka z wróżbami. Zapraszamy do galerii:

 

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

24 listopada 2014r.

Kolejna wycieczka – zwiedzamy okolicę;  tym razem wizyta na przebudowywanym Dworcu Głównym PKP, oglądamy m.in. wyremontowany peron 4.

dworzec 3dworzec 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

20 listopada 2014r.

Za nami już Wybory na Przewodniczącego Bursy nr 3. Największą ilość głosów otrzymała Dominika Tracz i przez najbliższy rok będzie pełnić funkcję Przewodniczącej naszej bursy. Jej zastępczynią została Paulina Drozdowska.

Wybory 3

Wybory 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

19 listopada 2014r.

Spotkanie przy kawie i cieście z okazji inauguracji pokoju 311. Zapraszamy do galerii

 

SONY DSC

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 listopada 2014r.

Z  cyklu metamorfozy. Pierwszy w tym roku doczekał się remontu pokój 311 – przy dużym zaangażowaniu jego mieszkańców, wychowawców oraz p. Krzysztofa. Możemy podziwiać efekty – zapraszamy do galerii:

 

remont p.311

 

szafa p.311

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 listopada 2014r.

W najbliższy poniedziałek członkowie Samorządu będą zbierać pieniądze na Bydgoskie Schronisko dla Zwierząt. Liczymy – jak zawsze – na Wasze wsparcie. Tak niewiele trzeba, by pomóc bezdomnym zwierzętom. Zachęcamy także do udziału w wolontariacie – szczegóły u p. Doroty.

 

Zbiórka pieniędzy na schronisko dla zwierząt

SONY DSC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

7 listopada 2014r.

Kolejne odwiedziny naszej byłej wychowanki Sylwii. Miło, że o nas pamiętacie. Pozdrawiamy!

 

 

Sylwia

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

4 listopada 2014r.

Cotygodniowe zajęcia z piłki siatkowej odbywające się na sali gimnastycznej ZSM nr 2 cieszą się dużą popularnością. Treningi prowadzi pan Robert. Zapraszamy do galerii.

 

SONY DSC

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

4 listopada 2014r.

Nasze wspólne zdjęcie 🙂

 

Nasze wspólne zdjęcie

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 listopada 2014r.

Przypominamy o naszej ekologicznej akcji. Nakrętki, zużyte baterie, płyty CD/DVD oraz kartoniki po napojach można wrzucać do oznakowanych pojemników na parterze. Liczymy na Wasze dalsze wsparcie.

Zużyte baterie   Płyty cd/dvd

Nakrętki

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 listopada 2014r.

W czasie nauki..

Lekcje Weroniki

SONY DSC

Bursa 3 Bydgoszcz

 

30 października 2014r.

Zabawa halloweenowa za nami. Znamy już też wyniki konkursów na najbardziej efektowne przebranie i wystój pokoju. W kategorii dekoracji wygrał pokój 109. Trudno było wyłonić zwycięzcę drugiego konkursu, wiele przebrań było bardzo efektownych. Ostatecznie wygrali: Jagoda Kęska i Michał Redzimski – w nagrodę otrzymali bilety do kina.  Wiele wyróżnionych osób otrzymało drobne upominki. Można było także degustować ciastka i inne przekąski z dyni. Zabawę zakończyliśmy dyskoteką. Zapraszamy do galerii.

Halloween 2014

Halloween 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

29 października 2014r.

Zajęcia kulinarne w grupie I – halloweenowe paluchy

 

Halloweenowe paluchy

Zajęcia w gr. I

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

29 października 2014r.

Zajęcia na siłowni. Jak widać jest to sport nie tylko dla chłopaków. Weronika dzielnie uczestniczy we wszystkich zajęciach organizowanych przez Pana Wojtka. Zapraszamy do galerii.

 

Zajęcia na siłowni

Zajęcia na siłowni

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

28 października 2014r.

28.10.2014 r. w Chełmży odbyły się XII Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Warcabach. Nasz wychowanek, uczeń ZSZ nr 5 Przemek Borowicz został Mistrzem Województwa  w warcabach na rok 2014/15 i reprezentować będzie nasze województwo na mistrzostwach Polski. Gratulujemy!

Warcaby

Bursa 3 Bydgoszcz

27 października 2014r.

Trwają przygotowania do Halloween.

Wiktoria

Halloween

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

20 października 2014r.

Kolejne odwiedziny byłego wychowanka Adama. Miło powspominać dawne czasy :)

Odwiedziny wychowanka Adama

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 października 2014r.

Zajęcia kulinarne w grupie IV – mufinki

 

Zajęcia w gr. IV

Mufiny

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 października 2014r.

Z okazji Dania Edukacji Narodowej młodzież przygotowała przedstawienie dla wychowawców. Nie obyło się bez życzeń i kwiatów. Ogłoszono również wyniki głosowania na Super Wychowawcę. Zaszczytny tytuł przypadł Panu Wojtkowi. Gratulujemy w imieniu wszystkich wychowanków. Zapraszamy do galerii.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 października 2014r.

Wychowankowie zorganizowali konkurs na Super Wychowawcę. Każdy mógł głosować na ulubionego opiekuna.

Plakat konkursu na Super Wychowawcę

W czasie wyborów

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 października 2014r.

Znamy już wyniki konkursu ekologicznego. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Stypczyńska, drugie miejsce ex aequo Aleksandra Borucka i Paulina Stypczyńska. Gratulujemy! Uczestnicy mogli również zapoznać się i wykonać prace z wykorzystaniem nowej techniki assemblage. Technika ta wykorzystuje różnego rodzaju przedmioty codziennego użytku, w tym również odpady.

Assemblage

Assemblage

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

2 października 2014r.

Dzisiaj odbyły się tradycyjne otrzęsiny nowych Wychowanków. Mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili i mile będą wspominać ten czas. Zabawa zakończyła się wspólną dyskoteką. Zapraszamy do obejrzenia filmiku i galerii zdjęć.

Bursa 3 Bydgoszcz

 

30 września 2014r.

Z okazji Dnia Chłopaka składamy najserdeczniejsze życzenia naszym Panom. Wszyscy chłopacy oraz wychowawcy otrzymali słodkie upominki od dziewcząt, które również przygotowały okolicznościowy plakat.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

30 września 2014r.

Dzisiaj odbyła się próbna ewakuacja z udziałem Straży Pożarnej. Mogliśmy zapoznać się z nowoczesnym sprzętem gaśniczym, a także wysłuchać wykładu. Dziękujemy wszystkim za udział i sprawne przeprowadzenie tej akcji. Zapraszamy do galerii.

 

Próbna ewakuacjaPróbna ewakuacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

25 września 2014r.

Pomimo niesprzyjającej pogody wybraliśmy się na wystawę grzybów zorganizowaną przez bydgoski Sanepid. Zapraszamy do galerii.

 

Wystawa grzybów

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

24 września 2014r.

W środę liczna grupa wychowanków z Panią Beatą i Panią Martą gorąco dopingowała bydgoskich siatkarzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego sportowego wydarzenia:

 

Fotorelacja z meczu

Fotorelacja z meczu

Bursa 3 Bydgoszcz

 

22 września 2014r.

W środę 24 września br. Pani Marta organizuje wyjście na mecz siatkówki o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy TRANSFER BYDGOSZCZ  – PGE SKRA BEŁCHATÓW, który odbędzie się o godz. 18. w hali Łuczniczka. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w pokoju Wychowawców. ZAPRASZAMY!!

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 września 2014r.

Zwiedzamy zabytkową śluzę nr 6 nad Kanałem Bydgoskim oraz marinę. Zapraszamy do galerii.

 

Marina na Kanale Bydgoskim

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 września 2014r.

Przystąpiliśmy do udziału w Konkursie Ekologicznym zorganizowanym przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Do końca maja przyszłego roku będziemy zbierać zużyte baterie, płyty CD/DVD oraz kartoniki po napojach (przed wrzuceniem prosimy je zgniatać).

Odpowiednio oznaczone pojemniki do segregacji znajdują się na holu. Osoby, które dostarczą najwięcej płyt lub baterii otrzymają nagrody ufundowane przez Bursę.

Przystępujemy do rywalizacji i liczymy na Wasze wsparcie tej pro-ekologicznej akcji!

 

Pojemnik na zużyte kartonikiPojemniki na segregację

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

15 września 2014r.

Zebrania samorządu odbywają się w czwartki o godzinie 20:10 w sali nr 201. Opiekunem Młodzieżowej Rady Bursy jest pani Dorota.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

15 września 2014r.

Miło, że pamiętają o nas byli mieszkańcy. Odwiedziny byłej wychowanki, absolwentki liceum nr XVII. Serdecznie pozdrawiamy Olgę i Michała!

Olga i Michał

 

Bursa 3 Bydgoszcz

14 września 2014r.

Sekcja sportowa zaprasza:

 • na zajęcia piłki siatkowej we wtorki o godzinie 20:00 w sali gimnastycznej. Zbiórka przy portierni o godzinie 19:50 (konieczne obuwie na zmianę). Zajęcia prowadzi pan Robert
 • na siłownię w poniedziałki, wtorki i czwartki. Zajęcia prowadzi pan Wojtek. Konieczna jest wcześniejsza zgoda na ćwiczenia od lekarza

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

11 września 2014r.

Drobne zmiany w wystroju pokoju…

Malowanie półek

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

8 września 2014r.

Zwiedzamy najbliższą okolicę – spacer nad urokliwym Kanałem Bydgoskim. Zapraszamy do galerii:

 

Spacer nad Bydgoskim Kanałem

Spacer nad Bydgoskim Kanałem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 września 2014r.

Dbamy o ekologię!

W tym roku kontynuujemy akcję segregowania śmieci. Kosze na odpady segregowane –  na szkło oraz plastiki i papiery znajdują się na każdym piętrze, na korytarzach. Odpady zmieszane nadal wyrzucamy do worków ustawionych w łazienkach.

Współpracujemy też z Fundacją „Bez Tajemnic” i zbieramy nakrętki. Pojemnik ustawiony jest przy wejściu do stołówki. Przypominamy, że celem akcji jest zbiórka pieniędzy na sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych dzieci. Warto pomagać!

Segregowanie śmieci w Bursie nr 3

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1 września 2014r. 

Wakacje już za nami. Rozpoczynamy nowy rok szkolny. Miło nam powitać wszystkich Wychowanków. Spędzimy wspólnie cały ten rok. Życzymy udanego pobytu.

W tym roku na chłopaków z III i IV piętra czekają wyremontowane łazienki. Zapraszamy do galerii:

 

Łazienka na III p.

Łazienka na IV p.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz