AKTUA-NIE-LNOŚCI

 

25 marca 2018 r.

 

Już wkrótce Święta. Jak zwykle mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie i dużą empatię. Wspólnie z fundacją „Sławek & Przyjaciele” we współpracy z Zespołem Szkół Budowlanych nasi wspaniali wolontariusze w sobotę oraz niedzielę zbierali słodycze dla dzieci z rodzinnych domów dziecka, świetlic środowiskowych, hospicjów. Ogromne podziękowania dla Oli, Kuby, Szymona i Olka. Dzięki Waszemu zaangażowaniu te Święta będą szczęśliwe również dla innych.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

22 marca 2018 r.
Zajęcia kulinarne – jabłka w cieście. Było smacznie 🙂

Bursa 3 Bydgoszcz

 21 marca 2018 r.
 Świąteczne klimaty…

Bursa 3 Bydgoszcz

19 marca 2018 r.
Bydgoskie Granty Oświatowe są częścią Strategii Rozwoju Edukacji  miasta Bydgoszczy na lata 2013-2020. W tym roku wpłynęło 247 wniosków o Bydgoskie Granty Oświatowe. Na podstawie rekomendacji komisji powołanej do oceny wniosków, prezydent Rafał Bruski przyznał granty 62 szkołom. Wśród nich znalazła się również nasza bursa !!! Grant stanowi formę wsparcia finansowego   dla najlepszych inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych wyróżniających się innowacyjnością, nowatorstwem i oryginalnością Uznanie zyskał nasz projekt. „Bydgoszcz industrialna – gra terenowa Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego„. Jego autorkami są panie Beata Biniecka, Elżbieta Dalak oraz Dorota Kordus.
 GRATULUJEMY !!!

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 marca 2018 r.

 

Miło nam poinformować,  że od fundacji Dr Clown otrzymaliśmy życzenia świąteczne oraz podziękowania za udział w akcji przygotowywania kartek z okazji  Światowego  Dnia Chorego. Pozdrawiamy !!!

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 marca 2018 r.

 

Zajęcia kulinarne w grupie II – świąteczne drożdżowe zajączki.

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

8 marca 2018 r.

Wczoraj został zakończony turniej tenisa stołowego dla dziewczyn  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Amelia Raźna, drugie Julia Kała, a trzecie Marta Roźniak. Gratulujemy!!!

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

27 lutego 2018 r.

Za oknami siarczysty mróz. Ponownie przygotowaliśmy ciepłe kołdry i poduszki dla bezdomnych psów i kotów. Wszystko  przekazaliśmy  Bydgoskiemu Schronisku dla Zwierząt. Na pewno będzie im łatwiej  przetrwać srogą zimę. Nie zapominajmy też o naszych domowych psiakach i mruczkach!

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 lutego 2018 r.

 

Trwają już  ferie zimowe. Życzymy wszystkim naszym wychowankom udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Wracajcie wypoczęci z nowym zapasem sił do dalszej pracy. Do zobaczenia wkrótce!

Przypominamy, że bursa będzie otwarta w niedzielę 25 lutego od godziny 15.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 lutego 2018 r.

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Chorych, które przypada 11 lutego i zostało ustanowione przez Jana Pawła II w 1992 roku nasza młodzież przygotowała listy z życzeniami dla chorych i przekazała je fundacji Doktora Clowna.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

2 lutego 2018 r.

Nasz wspólny spacer po okolicy.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1 lutego 2018 r.

 

To już kolejna edycja loterii fantowej. W tym roku udało nam się rozprowadzić, aż 60 losów – a chętnych było jeszcze więcej! Cały dochód,  jak co roku zostanie przekazany na Bydgoskie Schronisko  dla Bezdomnych Zwierząt. Do wygrania było wiele cennych nagród tj. pendrive’y, power banki, słuchawki do telefonu, myszki bezprzewodowe, głośnik, torby na laptopa, podkładki chłodzące, koszulki, parasole, gry zręcznościowe, kubki, szklanki, maskotki, słodycze, długopisy.  Wszystkie nagrody zostały pozyskane od prywatnych sponsorów. Każdy los wygrywał! Loterię  zorganizowały p.Beata oraz p. Dorota z grupy II. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1 lutego 2018 r.

Zwyciężczynią w konkursie czytelniczym  w I semestrze 2017/2018 po raz kolejny została Marysia Figurska. Gratulujemy!

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

31 stycznia 2018 r.

 

Pani Beata z dziewczynami z grupy II przygotowały ciasto czekoladowe na jutrzejszą loterię fantową:

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

31 stycznia 2018 r.

Zajęcia kulinarne – sałaka z arbuza z prażonym słonecznikiem. Zdrowa i baaaardzo smaczna 🙂 Przepis można uzyskać u p. Adama.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

29 stycznia 2018 r.

Dzisiaj na zaproszenie Bursy nr 2 wzięliśmy udział w konkursie KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO W SIECI. Miło nam poinformować, że nasza drużyna w składzie: Michał Nowak i Daniel Marszałkowski zajęła I miejsce. Gratulujemy !!!

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

25 stycznia 2018 r.

 

Zajęcia kulinarne  w grupie II  muffinki jabłkowe – zakończone  wspólnym spotkaniem przy herbatce 🙂 Było sympatycznie i bardzo smacznie.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 stycznia 2018 r

 

 

Liczna grupa  młodzieży mieszkającej w naszej bursie wzięła udział w 26.finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Nie wystraszyła ich pogoda i dzielnie zbierali pieniądze do puszek. Dziękujemy wolontariuszom!

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 stycznia 2018 r.

 

Konkurs na najciekawszy wystrój świąteczny pokoju wygrały mieszkanki pokoju 205. Wszystkim uczestnikom baaardzo dziękujemy za współtworzenie odświętnego wystroju w naszej bursie. Dzisiaj wręczyliśmy nagrody i upominki. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 stycznia 2018 r.

Bardzo milo nam poinformować, że nasza bursa otrzymała pisemne podziękowania od fundacji Światło i Życie za udział młodzieży w Orszaku Trzech Króli. Wolontariuszki otrzymały również dyplomy oraz słodkie upominki.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 stycznia 2018 r.

 

Dzisiaj mieliśmy okazję gościć przedstawicieli fundacji Dr Clown.Jej celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Wolontariusze fundacji  niosą uśmiech chorym dzieciom w szpitalach, pomagać, pocieszyć i wciągnąć w zabawę żeby chociaż na chwilę przegonić troski i smutki związane z pobytem w szpitalu z dala od bliskich. Odwiedzają też hospicja. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się jak działa fundacja i kto może zostać jej wolontariuszem. Nauczyliśmy się jak można zrobić parę magicznych sztuczek. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 stycznia 2018 r.

 

Nasze niezawodne wolontariuszki wzięły udział w Orszaku Trzech Króli. Barwny, wielotysięczny korowód przeszedł już po raz piąty ulicami miasta. W hali  Łuczniczki dziewczyny rozdawały specjalnie upieczone na tę okazję szczodraki (drożdżówki z serem). Dziękujemy!

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

Przypominamy, że nasza Bursa będzie czynna od 1 stycznia 2018 o godz. 15:00 ZAPRASZAMY!

 

 

 

 

22 grudnia 2017 r.

 

Dzisiaj odbyła się Wigilia dla pracowników bursy. Wszyscy mieli okazję podzielić się opłatkiem i spożyć tradycyjne świąteczne potrawy. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

21 grudnia 2017 r.

 

W okresie świątecznym nie można zapomnieć o ptakach, które licznie do nas przylatują. Przygotowaliśmy pożywne kulki z ziarnami słonecznika i wywiesiliśmy je na naszych krzakach. Będziemy obserwować, czy przygotowany specjały będą smakować  skrzydlatym gościom 🙂  Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii:

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

18 grudnia 2017 r.

 

Dzisiaj w naszej bursie odbyła się uroczysta Kolacja Wigilijna. Pani Dyrektor Alicja Pućka oraz przewodnicząca MRB Kasia Jankowska złożyły wszystkim świąteczne życzenia. Przy tej okazji osoby, które pamiętały, aby ta Wigilia była radosna również u najuboższych i uczestniczyły w charytatywnej zbiórce żywności, otrzymały dyplomy uznania. Nie obyło się bez dzielenia opłatkiem oraz wspólnego śpiewania kolęd. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

16 grudnia 2017 r.

 

Dzisiaj nasza młodzież uczestniczyła w akcji charytatywnej – zbiórce słodyczy dla dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych, hospicjów. Już kolejny raz wspieraliśmy fundację Sławek&Przyjaciele. Tak niewiele trzeba – tylko trochę własnego czasu – i te święta będą szczęśliwe dla wszystkich. Gratulujemy naszym wspaniałym wolontariuszom godnej naśladowania postawy!

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 grudnia 2017 r.

 

Za oknami szaro, ponuro… a u nas pojawiły się nowe kwiaty w kolorowych doniczkach. Będzie nam przyjemniej czekać na wiosnę 🙂

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 grudnia 2017 r.

 

Świąteczne przygotowania…

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 grudnia 2017 r.

 

W dniu 11 grudnia przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na pomoc Polskiego Czerwonego Krzyża.  W ten sposób włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji pomocy świątecznej w ramach ,,Czerwonokrzyskiej Gwiazdki”. Kierowana jest ona do najuboższych, do rodzin wielodzietnych oraz samotnie wychowujących dzieci.

DZIĘKUJEMY ZA KAŻDY OFIAROWANY GROSZ…ZA KAŻDĄ ZŁOTÓWKĘ…

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

7 grudnia 2017 r.

 

Dzisiaj zakończył się turniej chłopców w tenisie stołowym. Pierwsze miejsce zajął Jakub Sus, drugie  Sebastian Gabrych. Na podium znalazł się również Darek Tecław. Na zwycięzców i pozostałych uczestników czekały nagrody. Już wkrótce rozpocznie się konkurs w tenisie stołowym dla dziewczyn. Sekcja sportowa zaprasza do udziału! Nasza galeria:

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

7 grudnia 2017 r.

 

Właśnie w naszej bibliotece pojawiły się nowości książkowe –  zgodnie z Waszymi oczekiwaniami.

Zapraszamy również do korzystania ze strony internetowej, na której znajdują się wszystkie lektury szkolne.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 grudnia 2017 r.

 

NIE DAJ SIĘ ZABIĆ! BĄDŹ WIDOCZNY!

W grupie II odbyły się zajęcia dotyczące  bezpieczeństwa pieszych na drogach po zmroku. Noszone odblaski dają szansę kierowcom by zauważyli nas poruszających się poboczem jezdni. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali odblaskowe opaski.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 grudnia 2017 r.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszy wystrój świąteczny pokoju. Nagrody już czekają!!!

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 grudnia 2017 r.

 

ROK 2017 – ROKIEM   JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

 

7 grudnia  przypada 150 rocznica urodzin JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO. Włączając się w uhonorowanie wielkiego Polaka zorganizowaliśmy konkurs wiedzy na jego temat.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce  – Szymon Klinger

II miejsce  – Łukasz Gwizdała

III miejsce – Dawid Wasielewski

Gratulujemy wiadomości!

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1 grudnia 2017 r.

 

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Walki z AIDS. Włączając się do akcji przygotowaliśmy gazetkę informacyjną i  plakaty. Miłośnicy gier umysłowych mieli możliwość zmierzyć  się z problematyką związaną z AIDS, rozwiązując krzyżówkę. Nagrodę otrzymała MONIKA LEWANDOWSKA.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

30 listopada 2017 r.

 

30 listopada, czyli w dzień imienin Andrzeja, obchodziliśmy w bursie tradycyjne andrzejki. Pierwsze literackie świadectwa na temat tego wydarzenia  pochodzą jeszcze z XVI wieku.  Żeby tradycji stało się zadość nie obyło się bez lania wosku, ciasteczek z wróżbą i wielu innych zabaw. Na koniec oczywiście była dyskoteka, którą poprowadziły nasze super dj-ki – Magda i Klaudia. Zapraszamy do galerii:

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

29 listopada 2017 r.

 

Grupa I pod opieką p. Marty przygotowała ciastka z wróżbami na jutrzejsze andrzejki. Już  jutro będzie można się przekonać, jaka czeka nas przyszłość i przy okazji  zdegustować słodkiego wypieku 🙂

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

29 listopada 2017 r.

 

Zajęcia kulinarne w grupie II – gofry. Były bardzo smaczne 🙂

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

25 listopada 2017 r.

 

Mały… duży… bury… kolorowy…milutki… z kokardką… czy w kubraczku…

Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek.  Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa.

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

W naszej bursie też zadomowiło się kilka pluszaków. Przyjechały razem ze swoimi właścicielami, aby ich wspierać, dodać odwagi w nowym miejscu zamieszkania. Dzień Pluszowego Misia stał się okazją do przedstawienia ich, pochwalenia się przed innymi….  Zapraszamy do galerii 🙂

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

24 listopada 2017 r.

 

Poranne widoki z naszych okien, dla  których warto wstać wcześniej 🙂

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

23 listopada 2017 r.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2017  Rokiem Rzeki Wisły w związku z przypadającą 550.rocznicą pierwszego wolnego flisu na Wiśle.

Włączając się w obchody sekcja kulturalna przygotowała akcję informacyjną na temat rzeki. Zaprezentowano galerie zdjęć z miast  i krajobrazów nadwiślańskich.

W dniu 23 listopada przeprowadzono Konkurs Wiedzy o Wiśle. Uczestnicy rozwiązując  test musieli się wykazać szeroką wiedzą na tematy związane z rzeką  i terenami przez które przepływa. Przykładowe pytania :

 • Które z nadwiślańskich miast ze względu na charakterystyczne położenie na siedmiu wzgórzach (tak samo jak Rzym) nazywane jest ,,Polskim Rzymem”?               (Sandomierz)
 • Mieszkaniec  Nakła  odbył pieszą wędrówkę wzdłuż brzegu rzeki. Ile czasu zajęło mu przejście od źródeł do ujścia rzeki?                     (67 dni)

WYNIKI KONKURSU:

   I miejsce        MAURYCY ŚLEDŹ

   II miejsce       JAKUB SUS

   III miejsce      ŁUKASZ GWIZDAŁA

Gratulujemy zwycięzcom !

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

23 listopada 2017 r.

 

ODDAJĄC KREW RATUJESZ ŻYCIE !!!

22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Początki honorowego Krwiodawstwa sięgają 1958 roku. To wtedy Polski Czerwony Krzyż (PCK) podjął pierwsze działania na rzecz propagowania tej wspaniałej idei. Bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi jest nieoceniona. Z tej okazji pan Michał przeprowadził z młodzieżą zajęcia, w czasie których  wspólnie przygotowali  gazetkę informacyjną.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

22 listopada 2017 r.

Za oknami  zimno  i coraz trudniej przetrwać bezpańskim zwierzętom. Pamiętając o tym nasze stare i niepotrzebne już  koce dostarczyliśmy dzisiaj do Bydgoskiego Schroniska dla Bezpańskich Zwierząt. Na pewno się przydadzą! Może choć trochę umilimy pobyt zwierzakom. Nie zapominajmy również w zimie o naszych pupilach – im też może być zimno!

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

19 listopada 2017 r.

Z cyklu – moje pasje – kucharstwo. Petru Ganja pochodzi z Mołdawii. Przyjechał do  Polski, żeby rozwijać swoje kulinarne zainteresowania. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

16 listopada 2017 r.

 

 

16 listopada to  ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU. Jest  to okazja do zapoznania ze skutkami palenia tytoniu. Ponadto ma zachęcić palaczy  do całkowitego porzucenia nałogu lub zaprzestania palenia chociaż na jeden dzień.

Akcja powstała z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha, który  w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, by przez jeden dzień powstrzymali się od palenia papierosów. Efekt był zaskakujący – aż 150 tysięcy ludzi próbowało przez jedną dobę wytrzymać bez tej używki. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada za Dzień Rzucania Palenia.

Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce od 1991 roku.

Sekcja kulturalna przygotowała akcję informacyjną promującą zdrowy styl życia – życia bez nałogów.  Gazetka  oraz plakaty przygotowane przez młodzież informowały o negatywnym wpływie tytoniu na organizm i życie palacza oraz osoby z jego otoczenia. Miłośnicy gier umysłowych  mieli możliwość wykazania się wiedzą na temat tytoniu rozwiązując krzyżówkę.

Spośród  osób, które prawidłowo ją rozwiązały krzyżówkę i podały hasło:

PAPIEROS NISZCZY TWOJE ZDROWIE

wylosowano nagrodę, którą otrzymała:

KAROLINA STYPCZYŃSKA

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 listopada 2017 r.

 

Młodzież z samorządu, jak co roku, przeprowadziła dzisiaj zbiórkę pieniędzy na rzecz Bydgoskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Jak zwykle mogliśmy liczyć na waszą wrażliwość i wsparcie. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej akcji!

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 listopada 2017 r.

 

„Moje pasje – fryzjerstwo„. Ilona Kalkowska z pokoju 203 od dawna zajmuje się fryzjerstwem.Z powodzeniem startuje w wielu konkursach. Z tym zawodem wiąże swoją przyszłość. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

8 listopada 2017 r.

Pomimo niesprzyjającej pogody udaliśmy się dzisiaj z grupą młodzieży do Bydgoskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w celu przekazania zebranej przez nas karmy dla psów i kotów. Dwaj psi rezydenci od razu zdegustowali przyniesione przez nas przysmaki – chyba im smakowało 🙂  Zapraszamy do galerii:

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

7 listopada 2017 r.

 

Jak co roku we wtorki od godziny 20 odbywają się zajęcia na sali gimnastycznej, które prowadzi pan Robert. Zapraszamy do uczestnictwa. Galeria:

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

26 października 2017 r.

Spotkanie integracyjne w grupie II. Wspólne przeglądanie starych kronik – zapoznanie z historią bursy.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

26 października 2017 r.

Zajęcia kulinarne w grupie II – bananowe muffinki

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

25 października 2017 r.

 

Zajęcia kulinarne w grupie II i IV – pizza. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

24 października 2017 r.

24 październik to  Światowy Dzień Origami. Tradycyjne orgiami polega na tworzeniu figur z kwadratowego arkuszu papieru poprzez zaginanie, bez użycia kleju i nożyczek. Obecnie istnieje wiele odmian Origami, między innymi Origami modułowe, które umożliwia wykonanie przestrzennych figur z wielu, połączonych ze sobą, małych elementów z Origami. Z tej okazji pani Hania i pani Marta zorganizowały warsztaty z origami, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

19 października 2017 r.

 

Dzisiaj odbyło się uroczyste przyjęcie  nowych mieszkańców na pełnoprawnych wychowanków naszej bursy. Po krótkiej zabawie wszyscy zostali zaprzysiężeni, a następnie zaproszeni do wspólnej dyskoteki. Zapraszamy do galerii:

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

19 października 2017 r.

 

W 200. rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki sekcja kulturalna przygotowała gazetkę informacyjną prezentującą życie i działalność przywódcy powstania narodowego  – Insurekcji Kościuszkowskiej. Uznawany jest on za bohatera narodowego w Polsce, USA i Białorusi. W dniu 12 października odbył się Konkurs Wiedzy o Tadeuszu Kościuszko. Uczestniczyło w nim 13 osób.Wyniki:I miejsce – Anna Andler, II miejsce- Aleksandra Kuffel, III miejsce – Amelia Raźna. Gratulujemy! Zapraszamy do galerii:

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 października 2017 r.

Z cyklu – moje pasje – Pociągi są fajne. Jakub Sus z p.406 od czterech lat zajmuje się fotografią. Szczególnie lubi zdjęcia pociągów i komunikacji miejskiej. Zamieszczone fotografie zostały zrobione w Pile, Krzyżu, Czechowie, Węglińcu oraz Gorzowie Wielkopolskim. Zapraszamy do obejrzenia klimatycznych zdjęć w jego wykonaniu.

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

16 października 2017 r.

 

16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: „Habemus papam!”. Nowym Ojcem Świętym został Polak. Był to pierwszy od 455 lat papież spoza Włoch. Z tej okazji w naszej bursie został przeprowadzony test z wiedzy o wybitnym Polaku jakim był Jan Paweł II. Największą ilość punktów zgromadziły ex aequo, aż trzy osoby: Paulina i Karolina Stypczyńskie oraz Janek Karnowski. Otrzymali oni dyplomy oraz power banki. Gratulujemy takiej wiedzy!

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 października 2017 r.

 

W czasie wolnym nie trzeba się nudzić. W pokoju wychowawców można wypożyczać szachy, warcaby i inne gry stolikowe, a także sprzęt do tenisa stołowego.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 października 2017 r.

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej młodzież z samorządu przygotowała plakat z życzeniami oraz własnoręcznie upieczony tort kajmakowy. Zapewniamy, że był bardzo pyszny. Dziękujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 października 2017 r.

 

W czwartek liczną grupą udaliśmy się na wystawę grzybów zorganizowaną przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologicznej, na której eksponowane były naturalne okazy grzybów leśnych – jadalnych, niejadalnych oraz trujących. Ekspert grzyboznawca udzielał nam cennych informacji odpowiadając na nasze pytania.
Odbyliśmy też wycieczkę po centrum Bydgoszczy. Zwiedziliśmy ulicę Długą, Stary Rynek oraz Wyspę Młyńską. Zapraszamy do galerii:

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 października 2017 r.

 

Nowa propozycja zajęć. W każdy poniedziałek  nasz nowy wychowawca – pan Sebastian – organizuje zajęcia z bilarda od godziny 17 do 18.30. Zapraszamy do udziału.

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

7 października 2017 r.

 

Koło wolontariatu rozpoczęło już swoją działalność! Wszystkie osoby chętne nieść pomoc innym mogą się zgłaszać do pani  Doroty.

W sobotę wzięliśmy  już udział w organizacji biegu dla niewidomych i niedowidzących. Bieg odbył się w Myślęcinku.  Praca wolontariuszy  polegała na pomocy przy organizacji imprezy biegowej dla osób niewidomych i niedowidzących (pomoc dla sędziego biegu, zabezpieczenie trasy, pomoc osobom niewidomym przed i po biegu).

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

28 września 2017 r.

 

Z okazji Dnia Chłopaka  dziewczyny przygotowały plakat z życzeniami oraz wręczały przy kolacji słodycze. Życzymy naszym panom wszystkiego najlepszego w dniu ich święta!

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 września 2017 r.

 

Po wakacjach czas zadbać o naszą zieleń. Na zdjęciach  ogrodniczka – Klaudia w czasie wkładania pałeczek nawozowych i innych zabiegów pielęgnacyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

UWAGA!

Bursa będzie czynna 3 września 2017 r. od godz. 16:00

OPŁATY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018:

 • 85 zł  –  miesięczne zakwaterowanie
 • 11,50 zł  –  dzienna stawka żywieniowa (od poniedziałku do piątku)

Opłaty należy dokonywać przelewem na konto Bursy do 15. każdego miesiąca.

Szczegółowe informację można uzyskać pod numerem telefonu  52 373-40-29

 

Bursa 3 Bydgoszcz

12 czerwca 2017 r.

 

Wkrótce będą wakacje. Już teraz warto przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

 

Bezpieczne wakacje

Wakacyjne klimaty

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

8 czerwca 2017 r.

1 czerwca odbył się „Konkurs Wiedzy Ogólnej – OMNIBUS 2017”. Wpisał się on już w tradycję bursy, ponieważ w tym roku była to już IV edycja. Uczestnicy odpowiadali na pytania testowe (100 pytań) z różnych dziedzin wiedzy m.in. – biologii, geografii, nauk ścisłych, rozrywki, czy też z życia wzięte.

Zwyciężczynią konkursu i zdobywczynią zaszczytnego tytułu OMNIBUS 2017 została Adriana Kotek. Na drugim miejscu z taką samą ilością punktów uplasowali się: Jan Karnowski oraz Hubert Rusinek. Na trzecim miejscu znalazł się Daniel Glazik. Gratulujemy wszystkim laureatom!!! Zapraszamy do galerii:

 

Adriana - zwyciężczyni I miejsca

 

Najlepsi uczestnicy konkursu omnibus

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 czerwca 2017 r.

Dobiegł końca konkurs czytelniczy. Zwyciężczynią została Marysia Figurska. Gratulujemy!

Konkurs czytelniczy

Zwyciężczyni w konkursie czytelniczym

 

Nagroda dla najaktywniejszej czytelniczki

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 czerwca 2017 r.

Na zebraniu samorządu nasi najbardziej aktywni wolontariusze: Ilona Kalkowska, Aleksandra Kuffel oraz Aleksander Soliński otrzymali w nagrodę słodkie upominki. Dziękujemy, że na Was zawsze można liczyć!!!

 

 

Słodkości dla najaktywniejszych wolontariuszy

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

31 maja 2017 r.

W środę – jak co roku – udaliśmy się do Bydgoskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Przekazaliśmy zebrane pieniądze, a także maskotki dla zwierzaków oraz karmę. Przy okazji zwiedziliśmy całe schronisko. Zapraszamy do galerii:

 

Wizyta w schronisku13

Wizyta w schronisku6

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

26 maja 2017 r.

Nowy wystrój holu. Przy tej okazji składamy podziękowania firmie IKEA  za otrzymane sofy.

 

 

Nowy wystrój holu

Hol

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

25 maja 2017 r.

 

27 kwietnia odbył się „Konkurs wiedzy o zdrowiu”. Uczestnicząca w nim młodzież wypełniając test odpowiadała na pytania związane z tematyką   zdrowia, aktywności fizycznej i zdrowym trybem życia. Pierwsze miejsce zajęła Emilia Niemczewska. Na drugim miejscu z tą samą ilością punktów uplasowały się: Julita Kufel, Magda Skrzypińska oraz Karolina Stypczyńska. Z tej okazji odbyło się uroczyste wręczanie nagród. Gratulujemy  dziewczynom !!!

 

Emilia - zwyciężczyni konkursu wiedzy o zdrowiu

Julita w czasie wręczania nagródMagda w czasie wręczania nagród

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 maja 2017 r.

 

Dzisiaj odbyło się spotkanie z zaproszonym gościem – panią Mirosławą Kierblewską z  działu Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy. Mogliśmy się dowiedzieć jakie są podstawowe zasady zdrowego odżywiania, a także jakie są negatywne dla zdrowia  skutki nadmiernego spożywania soli.

Spotkanie

W czasie spotkania

Podziękowania

Bursa 3 Bydgoszcz

 

16 maja 2017 r.

 

Dzisiaj nasi wolontariusze  mieli okazję  wzięcia udziału w  „Warsztatach audiowizualnych z elementami autoprezentacji” zorganizowanych przez Urząd miasta Bydgoszczy.

 

Uczestnoctwo w szkoleniu

 

Ola w trakcie ćwiczeń

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 maja 2017 r.

 

Dzisiaj odbyło się uroczyste spotkanie samorządu w czasie, którego pożegnaliśmy byłą przewodniczącą – Aleksandrę Borucką.

 

Nagroda dla Oli

Uroczyste spotkanie samorzadu

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 maja 2017 r.

 

Nasi wspaniali ogrodnicy w trakcie dosadzania nowych roślin.

 

Nasi ogrodnicy

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

 

4 maja 2017 r.

 

Za oknami chłodno – kasztanowce jeszcze nie zakwitły, tylko nasza grusza 🙂 Za wszystkich naszych maturzystów trzymamy mocno kciuki i życzymy im powodzenia. Trzymajcie się !!!

 

Grusza za naszymi oknami

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 kwietnia 2017 r.

 

Nasze sukcesy – gratulujemy naszej wychowance Weronice Kowal za zajęcie II miejsca w V Społeczno – Historyczno – Geograficznym Konkursie Miejskim „Cudze chwalicie, a czy swoje miasto znacie?” oraz za zajęcie I miejsca w Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Bydgoszczy dla szkół gimnazjalnych.

 

Dyplom Weroniki

Dyplom

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 kwietnia 2017 r.

 

W ramach obchodów rocznicowych nadania praw miejskich  miastu Bydgoszcz 20.04.2017 w naszej bursie odbył się „Konkurs Wiedzy o Bydgoszczy„. Pierwsze miejsce zajęła Laura Jechna, drugie – Aleksandra Kuffel, trzecie – Jan Karnowski. Gratulujemy laureatom!!!  Zapraszamy do galerii:

Laura z nagrodami za zajęcie I miejsca w konkursie o Bydgoszczy

Konkurs  poprzedziła akcja informacyjna na temat miasta. Pani Marta przygotowała z młodzieżą gazetkę i plakaty.

 1. 04. 2017 r. w godz.19.00-20.00 w sali 101 można było obejrzeć Mini Galerię:

 ,,Bydgoszcz na starej i nowej widokówce”, Bydgoszcz na starej widokówce – zdjęcia z początku XX w. przedstawiające miejsca już nie istniejące albo przebudowane i zmienione; ciekawe miejsca – fotografie przedstawiające miejsca charakterystyczne dla współczesnego miasta; Kanał Bydgoski – miejsce w najbliższej okolicy bursy; artysta bydgoski – Leon Wyczółkowski.

 

Urodziny Bydgoszczy3

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

26 kwietnia 2017 r.

 

Na zaproszenie bursy nr 1 wzięliśmy udział w Międzyinternackim Turnieju w piłkę Nożną o Puchar Dyrektora Bursy nr 1 w Bydgoszczy. Nasi Wychowankowie godnie nas reprezentowali zajmując czwarte miejsce. Dziękujemy Bursie nr 1 za dobrą zabawę i zaproszenie – pozdrawiamy! Zapraszamy do galerii:

Turniej piłki nożnej

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

24 kwietnia 2017 r.

 

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów bibliotecznych. Zgodnie z Waszymi propozycjami pojawiły się  już interesujące nowości książkowe.

Nowości książkowe w naszej bibliotece

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 kwietnia 2017 r.

 

 

Zyczenia_Wielkanocne_Bursa__nr_3

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 kwietnia 2017 r.

 

We wtorek 11.04 nasza bursa uczestniczyła  po raz drugi w  Forum szkół i pracodawców CV 2017  Szkoła – Praca – Kariera.

 

W czasie targów

 

Targi edukacyjne

Na targach

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 kwietnia 2017 r.

 

 

A u nas już wiosna !!! 🙂

 

Wiosna w Bursie nr 3

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 kwietnia 2017 r.

 

Jak zwykle mogliśmy na was liczyć ! Nasi wspaniali wolontariusze : Ola Kuffel, Angelika Kozioł, Oliwia Kaczorowska oraz Krzysztof Staszewski 8 oraz 9 kwietnia wzięli udział w Wielkanocnej zbiórce słodyczy. Była to już 22 zbiórka organizowana przez grupę „Sławek i Przyjaciele” dla dzieci z Domów Dziecka, Rodzinnych Domów Dziecka, świetlic środowiskowych i rodzin w trudnej sytuacji.

 

Wolontariuszka Angelika

Wolontariuszki Angelika i Ola

 

Wolontariuszka Ola

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 kwietnia 2017 r.

 

Pokój nauk na I piętrze po remoncie.

 

 

pokój nauk na I piętrze

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 kwietnia 2017 r.

Nasza bursa zorganizowała  konkurs pt. ,,100 lat bydgoskiego Harcerstwa”. Wzięły w nim udział  dwuosobowe zespoły z Bursy nr 1, Bursy nr 2, Bursy nr 3 oraz Internatu Zespołu Szkół Drzewnych.  Bursę nr 3 reprezentowały Kasia Galiniewska i Magda Skrzypińska. Nasza drużyna zajęła I miejsce!!!  Gratulujemy! Zapraszamy do galerii:

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 kwietnia 2017 r.

 

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy  pisemne podziękowania od prezydenta Bydgoszczy – Rafała Bruskiega za udział w happeningu Mój 1% zostaje w Bydgoszczy„. Przypomnę, że prawie 30 osób z naszej placówki uczestniczyło w tym wydarzeniu na Wyspie Młyńskiej.

 

Podziękowanie za udział w happeningu

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 kwietnia 2017 r.

W związku z przypadającym w dniu 07 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia p.Marta ze swoją grupą przeprowadziła akcję związaną z promocja zdrowia. Młodzież zapoznała się z hasłem przewodnim tegorocznej kampanii ,,Depresja  – porozmawiajmy o niej”. Mogła dowiedzieć się o objawach choroby, która dotyka osoby w każdym wieku, ze wszystkich środowisk i we wszystkich krajach.

Mieszkańcy bursy mieli także możliwość zainteresowania się swoim zdrowiem:

 • zważyć się i porównać swoją wagę z obowiązującym normami dla danej płci i wieku,
 • obliczyć współczynnik BMI (współczynnik masy ciała),
 • zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi,
 • poznać zasady zdrowego trybu życia.

Zapraszamy do galerii:

 

Światowy Dzień Zdrowia4

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 kwietnia 2017 r.

 

Aż trudno uwierzyć, że nadszedł już czas rozstania.Dzisiaj tegorocznych absolwentów żegnała p. Dyrektor – Alicja Pućka, przewodnicząca samorządu – Kasia Jankowska oraz wychowawcy. Wszyscy wychowankowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty. Mamy nadzieję, że miło będziecie wspominać czas spędzony w naszej bursie i będziecie nas jeszcze odwiedzać. Zapraszamy do galerii:

 

Pożegnanie absolwentów8

Pożegnanie absolwentów5

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 kwietnia 2017 r.

 

Rozpoczęły się już przygotowania do uroczystego pożegnania absolwentów. Zapraszamy do galerii:

 

Zajęcia kulinarne

Pożegnanie absolwentów

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

23 marca 2017 r.

 

W czwartek zakończył się turniej tenisa stołowego dziewczyn. Pierwsze miejsce wywalczyła Amelia Raźna, drugie – Julita Kufel, trzecie – Natalia Grzybowska. Składamy wszystkim dziewczynom gratulacje! Zapraszamy do galerii:

 

Tenis stołowy - dziewczyny

Tenis stołowy - dziewczyny

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

21 marca 2017 r.

W pierwszy dzień wiosny  w prawie 30-osobowym składzie uczestniczyliśmy na Wyspie Młyńskiej w happeningu „Mój 1% zostaje w Bydgoszczy”. Wspólnie z innymi uczestnikami utworzyliśmy żywy obraz w kształcie 1%.  Akcja miała na celu zachęcić jak największą liczbę bydgoszczan do przekazywania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji działających na terenie naszego Miasta. Organizację pozarządową, którą można wesprzeć można wyszukać w internecie na stronie www.bazy.ngo.pl

Nasza wychowanka – Aleksandra Kuffel udzieliła wywiadu dla telewizji regionalnej. Zapraszamy do obejrzenia relacji w bydgoskich mediach i do naszej galerii:

 

TVP Bydgoszcz      Radio Pik     UM Bydgoszcz     Gazeta Wyborcza

Happening

Ola w czasie wywiadu dla telewizji

Bursa 3 Bydgoszcz

 

20 marca 2017 r.

 

Wspólny spacer i zakupy. My się deszczu nie boimy 🙂

 

wspolny spacer

wspolne zakupy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 kwietnia 2017 r.

 

Odwiedziny byłego wychowanka – Dawida Kaczmarka.
Miło, że o nas pamiętacie i nas odwiedzacie.

 

Odwiedziny byłego wychowanka

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1 marca 2017 r.

 

1 marca to  narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji  młodzież pod opieką pana Michała  rozwiązywała test oraz wykonywała plakaty. Przy okazji można było poszerzyć swoją wiedzę.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

28 lutego 2017 r.

 

Dzisiaj – w wyniku głosowania – społeczność naszej bursy wybrała na przewodniczącą Kasię Jankowską. Jej zastępcami zostali: Ilona Kalkowska, Kasia Galiniewska oraz Marek Krzysiak. Gratulujemy!!!

 

Podliczanie głosów na przewodniczacego bursy

Wybory do samorządu

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

23 lutego 2017 r.

 

Dzisiaj w naszej bursie odbyła się dyskoteka karnawałowa. Zapraszamy do galerii.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

22 lutego 2017 r.

 

Dzisiaj obchodzimy tradycyjny tłusty czwartek. Żeby tradycji stało się zadość sekcja żywieniowa pod opieką pani Eli oraz pani Beata z grupą II przygotowały wspólnie pyszne pączki, które wszystkim bardzo smakowały 🙂  Zapraszamy do galerii:

Słodkie pączki

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

16 lutego 2017 r.

W czasie wolnym nie trzeba się nudzić. Rozgrywki intelektualne pod opieką pana Michała.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

31 stycznia 2017 r.

Trwają już  ferie zimowe. Życzymy wszystkim naszym wychowankom udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Wracajcie wypoczęci z nowym zapasem sił do dalszej pracy. Do zobaczenia wkrótce!

Przypominamy, że bursa będzie otwarta w niedzielę 12.02 od godziny 15.

 

Uroki zimy

 

Bursa 3 Bydgoszcz

26 stycznia 2017 r.

 

Trwa sezon studniówkowy. Życzymy naszym tegorocznym maturzystom udanej, niezapomnianej zabawy! Zapraszamy do galerii:

 

Dwie Natalie

Wojtek i Natalia

 

Weronika z Jolą

 

Bursa 3 Bydgoszcz

20 stycznia 2017 r.

20 stycznia z okazji 97 rocznicy przyłączenia Bydgoszczy w granice  państwa polskiego p. Beata przeprowadziła z młodzieżą zajęcia  i przygotowała gazetkę informacyjną.

 

gazetka

 

Bursa 3 Bydgoszcz

16 stycznia 2017 r.

Uroczyste wręczenie dyplomów za aktywny  udział w wolontariacie.  Bardzo dziękujemy  Wam za wspaniałą postawę i bezinteresowną pomoc. Wasza postawa jest godna naśladowania! Zapraszamy do galerii:

 

wręczenie dyplomów za udział w wolontariacie2wręczenie dyplomów za udział w wolontariacie9

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

16 stycznia 2017 r.

 

Dzisiaj na zaproszenie Bursy nr 2 nasze wychowanki Adrianna Kotek i Weronika Skorupa pod opieką p. Joli wzięły udział w międzybursowym konkursie wiedzy „Zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia„. Miło nam poinformować, że nasze wspaniałe dziewczyny zajęły I miejsce! Dziękujemy bursie nr II za miłe przyjęcie i pozdrawiamy.

 

konkurs

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 stycznia 2017 r.

 

Uroczyste wręczanie nagród przez opiekunów sekcji sportowej – pana Roberta i pana Wojtka dla zwycięzców turnieju w tenisie stołowym. Przypominamy, że pierwsze miejsce zajął Mikołaj Grębicki, drugie – Sebastian Gabrych, trzecie – Łukasz Staszewski. Jeszcze raz gratulujemy!!!

Wręczenie nagrody Mikołajowi

Wręczenie nagrody SebastiananowiWręczenie nagrody Łukaszowi

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1o stycznia 2017 r.

 

Zajęcia kulinarne pod opieką pana Roberta. Zapraszamy do galerii:

 

Wspólna degustacja

Zajęcia w kuchence

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

4 stycznia 2017 r.

 

Zajęcia kulinarne z p. Beatą – zdrowy  i pyszny sok jabłkowy. Zapraszamy do galerii:

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

22 grudnia 2016 r.

 

Konkurs na najciekawszą dekorację świąteczną pokoju został już rozstrzygnięty!  Wyróżnione pokoje to : 106,109, 202 i 311. Gratulujemy i zapraszamy do naszej galerii:

 

Dekoracje Świąteczne

Dekoracje Świąteczne

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

19 grudnia 2016 r.

 

 

 

Wieczorem uczestniczyliśmy w uroczystej kolacji wigilijnej. Pani Dyrektor oraz przewodnicząca bursy Aleksandra Borucka złożyły wszystkim mieszkańcom świąteczne i noworoczne życzenia. Nie obyło się bez łamania opłatkiem, a także śpiewania kolęd. Zapraszamy do galerii:

 

 

wigilia44

wigilia8

wigilia54

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

18 grudnia 2016 r.

Konkurs czytelniczy na najaktywniejszego czytelnika został rozstrzygnięty. Największą ilość książek wypożyczyły w tym semestrze Patrycja z Natalią. Gratulujemy!

 

zwyciezczynie-w-konkursie-czytelniczym

nagrody-2

Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 grudnia 2016 r.

 

Jak zwykle możemy na Was liczyć! Kasia i Ola – nasze wolontariuszki uczestniczyły w  świątecznej zbiórce słodyczy, zabawek, gier dla dzieci z Domów Dziecka, Rodzinnych Domów Dziecka oraz Świetlic Środowisk. Dzięki takim gestom te święta dla każdego dziecka mogą być radosne.

 

zbiorka-slodyczy

nasze-wolontariuszki

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

16 grudnia 2016 r.

 

W świątecznym klimacie zapraszamy do naszej galerii:

 

swiatecznie

swiateczna-dominika

Bursa 3 Bydgoszcz

 

16 grudnia 2016 r.

Trwa konkurs na świąteczną dekorację pokoju. 21 grudnia nastąpi rozstrzygnięcie rywalizacji. Na zwycięzców czekają nagrody ! Zachęcamy do udziału.

 

konkurs-na-swiateczna-dekoracje-pokoju

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 grudnia 2016 r.

Zajęcia plastyczne z p. Michałem – świąteczne gwiazdy z papieru. Zapraszamy do galerii:

olek-z-mikolajem

swiateczne-dekoracje

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 grudnia 2016 r.

W naszej bursie trwają już przygotowania do Świąt. Przypominamy, że kolacja wigilijna będzie w najbliższy poniedziałek o godz.19.
Zapraszamy do naszej galerii:

 

kartki-i-dekoracje-swiateczne

prace-plastyczne-3

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 grudnia 2016 r.

 

W naszej bibliotece pojawiły się kolejne nowości! Uzupełniono zgodnie z Waszymi oczekiwaniami lektury. Pojawiły się też bestselery np. „Dziewczyna z pociągu”. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty! Przypominamy, że trwa konkurs na najbardziej aktywnego czytelnika, który przeczyta największą ilość książek w nasze bibliotece. Już wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie. Na zwycięzców czekają ciekawe nagrody!

 Biblioteka jest czynna w godzinach pracy p.Beaty, p.Hani  i p.Doroty.

 

nowosci-ksiazkowe

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 grudnia 2016 r.

 

Finał zbiórki pieniędzy na PCK.

 

zbiorka-pieniedzy-na-pck-2

zbiorka-pieniedzy-na-pck

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 grudnia 2016 r.

 

Zajęcia kulinarne w grupie II – gofry

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 grudnia 2016 r.

 

GWIAZDKA DLA WSZYSTKICH DZIECI

Dzisiaj została przeprowadzona zbiórka pieniędzy w ramach akcji zorganizowanej przez PCK. Zebrane fundusze zostaną przekazane na prezenty i organizację Świąt dla dzieci z najuboższych rodzin. Dziękujemy Wam za wsparcie i okazane serce.

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 grudnia 2016 r.

Na zajęciach kulinarnych będzie można pracować już w nowych fartuchach 🙂

nowe-fartuchy

Bursa 3 Bydgoszcz

11 grudnia 2016 r.

Miło nam poinformować, ze kolejne pokoje doczekały się remontu dzięki dużemu zaangażowaniu  wychowanków, wychowawców i pomocy p. Krzysztofa. W p. 102 i 204 już zamieszkali nowi mieszkańcy. Zapraszamy do galerii:

 

pokoj-204

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

8 grudnia 2016 r.

Świąteczne muffinki w wielu smakach przygotowały dziewczyny z grupy I. Zapraszamy do galerii:

 

 

slodkie-wypieki8

slodkie-wypieki4

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 grudnia 2016 r.

 

Został zakończony turniej tenisa stołowego zorganizowany przez sekcję sportową. Pierwsze miejsce zdobył Mikołaj Grębicki, drugie Sebastian Gabrych, a trzecie Łukasz Staszewski. Gratulujemy!
Zapraszamy do galerii:

turniej-tenisa-stolowego10

turniej-tenisa-stolowego2

 

Bursa 3 Bydgoszcz


5 grudnia 2016 r.

 

Na I piętrze pojawiły się nowe – oczekiwane przez dziewczyny – lustra. Jak widać już są chętne do skorzystania 🙂

Więcej luster w naszej galerii.

nowe-lustro

nowe-lustro-4

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

2 grudnia 2016 r.

Nowy wystrój stołówki

 

nowy-wystroj-stolowki

 

Bursa 3 Bydgoszcz

1 grudnia 2016 r.

 

Światowy Dzień Walki z AIDS  obchodzony jest corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku. W tym dniu na całym świecie odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje informacyjne poświęcone profilaktyce AIDS/HIV.

W naszej bursie również zorganizowaliśmy  akcję informacyjno-edukacyjną. Można było porozmawiać na temat problematyki i istoty tej choroby. Zorganizowaliśmy konkurs na temat Aids. Pojawiły się plakaty dotyczące faktów i mitów związanych z wirusem HIV i AIDS. Rozdaliśmy też czerwone wstążeczki-symbol tolerancji i solidarności z chorymi. Nasza galeria:

marta

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

30 listopada 2016 r.

 

Dzisiaj w holu zgodnie z tradycją andrzejkową każdy mógł sobie powróżyć. Było tradycyjne lanie wosku, ciasteczka z wróżbami i wiele innych przepowiedni. Chętnych do zabawy nie brakowało. Szczegóły w naszej galerii:

andrzejki13

andrzejki17

Bursa 3 Bydgoszcz

 

28 listopada 2016 r.

Każdy może pomóc! W ubiegły piątek i sobotę nasi wychowankowie wzięli ponownie udział w zbiórce żywności na rzecz najuboższych organizowanej przez Bank Żywności w Tucholi, przy współudziale Urzędu Miasta. Dziękujemy naszym wspaniałym wolontariuszom – Weronice, Oli, Wojtkowi oraz Olkowi.

Już wkrótce święta. Dzięki zebranej żywności w  wielu rodzinach, to także będą radosne chwile. Zapraszamy do galerii:

 

 

wolontariusz-wojtek

zbiorka-zywnosci-dla-najubozszych

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

24 listopada 2016 r.

 

W czwartek po kolacji samorząd bursy zorganizował finał loterii fantowej na rzecz Bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt. Można było zdobyć wiele cennych nagród tj. książki, pendrivy, słuchawki do telefonu, bilety do kina, koszulki, bluzy, torby, maskotki i wiele innych. Udało się nam rozprowadzić rekordową ilość,bo aż 58 losów! Dziękujemy wszystkim za liczny udział i wsparcie dla bezdomnych zwierząt. Cały dochód przekażemy Bydgoskiemu Schronisku. Zapraszamy do galerii:

 

loteria-na-rzecz-bydgoskiego-schroniska-dla-zwierzat-15

loteria-na-rzecz-bydgoskiego-schroniska-dla-zwierzat-2

Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 listopada 2016 r.

 

17 listopada to Światowy Dzień Rzucania Palenia. Włączyliśmy się w akcję zdrowego stylu życia – życia bez nałogów.

Młodzież pod opieką p. Marty i p. Michała wykonała i rozwiesiła plakaty – można je zobaczyć w naszej galerii:

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 listopada 2016 r.

 

Na zaproszenie Bursy nr 2 uczestniczyliśmy w warsztatach „Zdrowa Bydgoszcz-piękna Bydgoszcz”. Nasza drużyna pod opieką p. Eli w składzie: Marta Rożniak, Marek Krzysiak, Katarzyna Jankowska miała za zadanie wykonanie past na bazie jaj i twarożku. Kibicowała nam Kasia Galiniewska. Dziękujemy za miłą atmosferę, inspirujące zajęcia i przydatne nagrody. Zapraszamy do galerii:

 

dyplom-za-uczestnictwo-w-warsztatach

nagrody-za-uczestnictwo-w-warsztatach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

warsztaty-kulinarne2

Bursa 3 Bydgoszcz

 

7 listopada 2016 r.

 

Dzisiaj w ramach wolontariatu wzięliśmy udział w porządkowaniu najstarszej bydgoskiej nekropolii – Cmentarza Starofarnego. Udało nam się uporządkować 6 opuszczonych i  bardzo zaniedbanych grobów. Na koniec na każdym z nich zapaliliśmy znicze. Zapraszamy do galerii:

 

efekt-koncowy

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

28 października 2016 r.

Trwają remonty kolejnych dwóch pokoi – 102 i 204 w grupie I i II. Już niedługo będzie można podziwiać efekty !

 

remont-w-p-210

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 października 2016 r.

Jesienne wypieki w grupie I.

 

zajecia-kulinarne-w-grupie-ijesienne-wypieki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gotowe-ciasto
Bursa 3 Bydgoszcz

 

24 października 2016 r.

 

 

Trwają już przygotowania do studniówki –  Natalia podczas przygotowywania zaproszeń.

 

przygotowanie-do-studniowki

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

20 października 2016 r.

Dzisiaj odbyły się tradycyjne otrzęsiny zakończone wspólną dyskoteką. Można było się wykazać swoją wiedzą na temat bursy, talentem muzycznym, a nawet tanecznym. Nasze fryzjerki zadbały o odpowiednie fryzury. Wszyscy sobie doskonale poradzili z powierzonymi zadaniami. Mamy nadzieję, że każdy dobrze się bawił. Zapraszamy do galerii.

 2016 Otrzesiny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

18 października 2016 r.

Zajęcia z p. Robertem na sali gimnastycznej odbywają się w każdy wtorek o godz. 20. Zapraszamy do udziału i naszej galerii

 

zajecia-na-sali-gimnastycznej-5

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 października 2016 r.

 

W poniedziałek p.Marta i p.Michał zorganizowali konkurs Wiedzy o Janie Pawle II  w związku z rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża. Najszerszą wiedzą wykazała się  Aleksandra Tomasz, która zdobyła pierwsze miejsce. Gratulujemy !

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 października 2016 r.

W czasie wolnym…

 

szachy

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 października 2016 r.

W poniedziałek w naszej bursie została przeprowadzona próbna ewakuacja. Na szczęście wszystko przebiegło bardzo sprawnie 🙂

 

straz-pozarna-w-czasie-ewakuacji

w-czasie-ewakuacji

 

 

 

 

 

 

 

wracamy-po-ewakuacji-do-bursy

Bursa 3 Bydgoszcz

 

4 października 2016 r.

4 października to Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji odbyła się wcześniej zbiórka pieniędzy i karmy na rzecz Bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt. Pieniądze nadal wpływają. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Jak zawsze możemy na Was liczyć!

 

zbiorka-pieniedzy-na-rzecz-schroniska-dla-zwierzat

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

2 października 2016 r.

 

Dzisiaj jest obchodzony Światowy Dzień Bez Przemocy. Z tej okazji pan Michał przeprowadził zajęcia uświadamiające z młodzieżą. Dziewczyny przygotowały i wywiesiły również plakat.

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

30 września 2016 r.

 

Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny złożyły rano życzenia wszystkim naszym panom. Każdy  z nich mógł liczyć na słodki prezent 🙂
dzien-chlopaka

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 września 2016 r.

 

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się udział naszych wychowanków w wolontariacie. 18 września uczestniczyliśmy w imprezie na Starym Rynku, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na  Festynie „Mobilnie, zdrowo, kolorowo”, a 26 września – w akcji  „Podziel się posiłkiem”. Szczególne dziękujemy za zaangażowanie i poświęcenie swojego wolnego czasu Kasi, Ilonie, Karolinie oraz Sarze.

 Wszyscy  chętni do udziału w wolontariacie mogą zgłaszać się do p. Doroty.

 

wolontariuszki

 

 

pomagamy-w-zbiorce-zywnosciBursa 3 Bydgoszcz

 

26 września 2016 r.

 

17 urodziny Weroniki – wszystkiego najlepszego!

 

urodziny-weroniki

goscie-na-urodzinach-weroniki

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

12 września 2016 r.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z naszej biblioteki. Z pracowni można korzystać w godzinach pracy pań Beaty, Hani i Doroty. Można tu znaleźć  lektury, beletrystykę, a także skorzystać z  edukacyjnych programów multimedialnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi NOWOŚCIAMI.

 

 

nowosci-w-naszej-bibliotece

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 września 2016 r.

Nowy rok szkolny 2016/2017 rozpoczęty !!! Witamy wszystkich naszych wychowanków, w szczególności tych, którzy będą mieszkać z nami po raz pierwszy. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam w naszej Bursie i będziecie się dobrze tutaj czuli.

W czasie wakacji  podczas Waszej nieobecności wiele się u nas działo. Mamy wyremontowaną klatkę schodową oraz korytarz na I piętrze. Została oficjalnie otwarta odnowiona sala TV i WiFi. Zapraszamy  do galerii.

korytarz-na-i-pietrze

sala-tv-i-wifi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

klatka-schodowa-3
Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

 

24 czerwca 2016 r.

WAKACJE!!!

Dziś jest dzień rozdania świadectw i smutny  moment rozstania. Z większością z Was spotkamy się  w nowym roku szkolnym 🙂 Życzymy wszystkim udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. 

W czasie wakacji w naszej bursie zostanie przeprowadzony gruntowny remont klatki schodowej oraz korytarza na pierwszym piętrze.

Przypominamy, że bursa będzie czynna od środy 31 sierpnia 2016 r. od godziny 16.

 

Do zobaczenia!!!

zakończenie roku

zakończenie roku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zakończenie roku

Bursa 3 Bydgoszcz

 

23 czerwca 2016 r.

Dobiega końca remont sali telewizyjnej i wi-fi. Efekty można zobaczyć  w galerii:

 

sala telewizyjna i wi-fi

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 czerwca 2016 r.

W ubiegły weekend gościliśmy w naszej placówce sportowców IV Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki „Bydgoszcz Basket Cup”. Za miłe przyjęcie otrzymaliśmy od organizatorów oficjalne podziękowania. Dziękujemy !

 

podziękowania od gości

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 czerwca 2016 r.

W ramach  Bydgoskiego Granta Oświatowego nasza bursa zorganizowała grę terenową – „Śladami średniowiecznej Bydgoszczy”. Przybyli  zaproszeni goście z Bursy nr 1, Bursy nr 2, Internatu Zespołu Szkół Drzewnych oraz Internatu Zespołu Szkół Elektronicznych. W dwóch oddzielnych grupach udaliśmy się na poszukiwania pozostałości średniowiecznej Bydgoszczy. Uczestnicy  w kopertach otrzymywali wskazówki, jaką trasą mają się poruszać i czego szukać. W czasie całego spaceru były zadawane zagadki, za które można było zbierać punkty w postaci  „średniowiecznych monet”. Ruszyliśmy spod pomnika Kazimierza Wielkiego. Odnaleźliśmy pozostałości dawnych murów obronnych z basztą nr 5. Przechodząc przez ulicę Długą, dowiedzieliśmy się, gdzie była położona Poznańska Brama miasta.  Magicznymi schodkami  wzdłuż bulwarów dotarliśmy do najstarszego obecnie kościoła – Bydgoskiej Fary. Każdy mógł dokładnie obejrzeć słynny obraz Matki Boskiej z różą, barokową ambonę oraz stalle pochodzące z kościoła Karmelitów. Obchodząc Farę z biegiem Młynówki, a następnie przechodząc przez Stary Rynek dotarliśmy do makiety zamku. Po zapoznaniu się z jego historią określiliśmy miejsce,  gdzie znajdowała się pierwsza świątynia w mieście – kościół św. Idziego oraz Brama Kujawska. Na umieszczonych przy spichrzach tablicach OD KASZTELANI DO METROPOLII można było dodatkowo obejrzeć ryciny dawnego ratusza, kościoła św. Idziego. Zgodnie ze wskazówkami odszukaliśmy makietę dawnego miasta, na której staraliśmy się odtworzyć przebytą trasę i odnaleźć historyczne budowle. Następnie po połączeniu  grup idąc wspólnie  zatrzymaliśmy się w miejscu położenia dawnego kościoła, klasztoru oraz cmentarza Karmelitów, którego pozostałości odkryto pod jezdnią ulicy Focha. Usłyszeliśmy legendę związaną z klątwą Karmelitów. Przechodząc przez przez Bramę Gdańską dotarliśmy do parku Jana Kazimierza, gdzie nastąpiła najprzyjemniejsza część wycieczki 🙂 – każdy uczestnik otrzymał wybrane przez siebie lody. Następnie po podsumowaniu zebranych punktów zostały rozdane nagrody i wyróżnienia w postaci książek o Bydgoszczy. Dodatkowo każdy otrzymał przygotowany przez nas folder „Śladami średniowiecznej Bydgoszczy”.

W sympatycznej atmosferze pożegnaliśmy się z naszymi gośćmi. Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy do galerii:

śladami średniowiecznej Bydgoszczy2

śladami średniowiecznej Bydgoszczy9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nagrody

Spacery z historią

Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 maja 2016 r.

Na zaproszenie Bursy nr 2 uczestniczyliśmy w konkursie ortograficznym. Nasi przedstawiciele to: Anna Andler, Natalia Grzybowska oraz Marek Krzysiak pod opieką p. Hani. Anna Andler  z naszej bursy wywalczyła zaszczytne  II miejsce. Gratulujemy !!

Bursie nr 2 dziękujemy za miłe przyjęcie i poczęstunek.

 

Konkurs ortograficzny w Bursie nr 2

Konkurs ortograficzny w Bursie 2

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 maja 2016 r.

P. Jola wraz z p. Michałem zorganizowali  konkurs z wiedzy ogólnej – z przymrużeniem oka. Trzeba było odpowiedzieć na 24 pytania m.in. na takie jak np. co to jest dintojra, który król porzucił polską koronę i uciekł do Francji,gdzie znajduje się najcieńsza warstwa skóry człowieka i wiele innych. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny.  Pierwsze miejsce zajęła Karolina Stypczyńska,  drugie miejsce wywalczyła Patrycja Borucka, na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Borucka. Zwyciężczyni otrzymała w nagrodę pendriva. Gratulacje !!

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

11 maja 2016 r.

Dzisiaj odbył się konkurs z wiedzy na temat życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Jego organizatorami byli p. Hania oraz p. Michał. Największą wiedzą wykazała się Agata Janke, która zajęła pierwsze miejsce. Drugie miejsce ex aequo wywalczyli: Maria Figurska, Wiktoria Kwaśna, Waldemar Karnowski.Gratulujemy !!!

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 maja 2016 r.

Dbamy o nasze najbliższe otoczenie – z kwiatami zawsze przyjemniej 🙂

 

wiosennie..

wiosennie..

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 maja 2016 r.

Dzisiaj miłą niespodziankę sprawiła nam firma IKEA. Otrzymaliśmy żarówki oraz czekolady dla wszystkich wychowanków. Słodkie prezenty rozeszły się błyskawicznie 🙂 Dziękujemy!

 

czekolady ze sklepu IKEA

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

8 maja 2016 r.

 

Trwa remont sali telewizyjnej. Dzięki pracy wychowawców i znacznej pomocy wychowanków już wkrótce zobaczymy ostateczny efekt.

remont pokoju TV

remont sali TV

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 maja 2016 r.

Na dworze zagościła iście letnia aura. Liczne krzewy i drzewa wokół bursy już zakwitły. W takie dni można się wybrać na piknik i odpocząć, a nawet poopalać się  na trawie 🙂 Zapraszamy do galerii:

 

nasza-piękna-grusza-w-pelnym-rozkwicie

 

wypoczynek-przed-bursą

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

4 maja 2016 r.

Za oknami piękna, słoneczna pogoda. Kasztanowce już zakwitły, a więc nastał czas matur. Wszystkim naszym tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia i trzymamy mocno za Was kciuki.

Zakwitly kasztanowce

Nasi maturzyści

Bursa 3 Bydgoszcz

 

4 maja 2016 r.

Dzisiaj każdy chętny mógł się zapoznać z historią  naszego grodu w związku z 670 rocznicą nadania praw miejskich Bydgoszczy. Dziewczyny przygotowały dodatkowo plakat informacyjny. Zajęcia poprowadził p. Michał.

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

 

27 kwietnia 2016 r.

Nasza reprezentacja – pod opieką p. Roberta i p. Wojtka wzięła udział w

Międzyinternackim Turnieju w Piłkę Nożną o Puchar Dyrektora Bursy nr 1 w Bydgoszczy

Zajęliśmy 4 miejsce. Pozostał mały niedosyt, ale na szczęście humory dopisywały. Chłopacy zapowiedzieli, że w przyszłym roku postaramy się zawalczyć o miejsce na podium! Zapraszamy do galerii:

 

Piłka nożna17

Piłka nożna14

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 kwietnia 2016 r.

Smaczny i zdrowy soczek jabłkowy – zajęcia kulinarne z p. Beatą w grupie II. Zapraszamy do galerii:

zdrowy sok jabłkowy

zdrowy sok jabłkowy7

Bursa 3 Bydgoszcz

 

21 kwietnia 2016 r.

Przygotowania na Orliku do turnieju piłki nożnej. Zdjęcia w naszej galerii:

 

Piłka nożna3

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

20 kwietnia 2016 r.

W środę  uroczyście pożegnały tegorocznych absolwentów  pani dyrektor Alicja Pućka oraz przewodnicząca Samorządu Bursy Aleksandra Borucka. Wszyscy spotkali się w świetlicy przy kawie i ciastkach.

Trudno się z Wami żegnać. Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać czas spędzony z nami i kiedyś nas jeszcze odwiedzicie. Życzymy Wam powodzenia w przyszłym, dorosłym już życiu. Zapraszamy do galerii:

 

Pożegnanie absolwentów

 

 

Pożegnanie 17

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

19 kwietnia 2016 r.

Trwają ostatnie przygotowania do pożegnania naszych absolwentów. Dziewczyny z samorządu z p. Beatą przygotowały pyszny jabłecznik i wielobarwne desery. Udekorowały również świetlicę.  Zdjęcia do obejrzenia w naszej galerii:

Ostatnie przygotowania przed pożegnaniem absolwentów8

Ostatnie przygotowania przed pożegnaniem absolwentów11

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

13 kwietnia 2016 r.

Zajęcia kulinarne na pożegnanie naszych absolwentów – kruche makowe ciasteczka. Zapraszamy do galerii:

 

makowe kruche ciasteczka8

makowe kruche ciasteczka7

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 kwietnia 2016 r.

Wokół bursy zawitała na dobre wiosna… a niedługo matury 🙂

 

wiosenna okolica naszej Bursy.jpg

wiosennie.jpg

Bursa 3 Bydgoszcz

11 kwietnia 2016 r.

Zajęcia kulinarne w gr. II na życzenie wychowanków – pizza.

 

Zajęcia kulinarne-pizzaZajęcia kulinarne-pizza

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 kwietnia 2016 r.

Miło nam poinformować,że w Międzyinternackich rozgrywkach sportowych w piłkę siatkową „BURSA CUP” o Puchar Dyrektora bursy nr 1 w Bydgoszczy wywalczyliśmy bardzo dobre II miejsce. Cieszymy się i gratulujemy !!! Zdjęcia z tych zawodów w naszej galerii:

 

Mecz siatkówki41

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 kwietnia 2016 r.

Przygotowania do meczu siatkówki z panem Robertem – trening na sali. Zapraszamy do galerii:

 

Mecz siatkówki9

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1 kwietnia 2016 r.

W Bydgoskim Centrum Targowo – Wystawienniczym odbyły się targi edukacyjne. Forum szkół publicznych i pracodawców „CV 2016. SZKOŁA – PRACA – KARIERA”. Nasza bursa również wzięła w nich udział. Zapraszamy do galerii:

Targi edukacyjne10

Targi edukacyjne13

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

Radosnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych,

         spędzonych bez pośpiechu, trosk i zmartwień,

                        smacznego jajka i mokrego dyngusa

                                           życzą wszystkim wychowankom oraz ich najbliższym

                                                                              pracownicy Bursy nr 3

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

21 marca 2016 r.

Na zajęciach plastycznych w grupie II wykonywaliśmy dekoracje świąteczne na hol – zielone zajączki z mchu. Każdy mógł również własnoręcznie wykonanego zwierzaka zabrać do domu  – nie brakowało chętnych. Zapraszamy do galerii:

zjaęcia plastyczne -zajączki2

Bursa 3 Bydgoszcz

 

21 marca 2016 r.

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie dziś obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym roku jest obchodzony już po raz dziewiąty, a po raz trzeci – pod auspicjami ONZ. Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” – wspierające osoby z Zespołem Downa – zachęca  do udziału w akcji pod hasłem „Lots of socks” poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Liczymy na Wasze zrozumienie i symboliczne wsparcie!

21_03

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

18 marca 2016 r.

Sukcesy naszych wychowanków:

 • Weronika Kowal  – zajęcie pierwszego miejsca w konkursie plastycznym, „Bydgoszcz wczoraj, dziś, jutro”
 • Dawid Szulikowski – zajęcie III miejsca w Miejskich Igrzyskach Młodzieży w tenisie stołowym,
 • Wojtek Rutkowski – zajęcie III miejsca w Miejskich Igrzyskach Młodzieży w badmintonie chłopców.

Gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!!!

 Sukcesy Wychowankow Bursy 3
Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 marca 2016 r.

W świątecznym klimacie –   na życzenie Waldka  mazurek kajmakowy z fantazyjną dekoracją 🙂 Zapraszamy do galerii:

 

świąteczne wypieki

świąteczne wypieki

Bursa 3 Bydgoszcz

 

17 marca 2016 r.

Zajęcia kulinarne w grupie I – andruty.

 

andruty

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

16 marca 2016 r.

Wielkanocna gazetka na piętrze chłopaków.

 

Wielkanocna gazetka

świąteczna gazetka

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 marca 2016 r.

Miło nam poinformować, że naszej bursie  również w tym roku przyznano  Bydgoski Grant Oświatowy za projekt „Spacery z historią”. Śladami średniowiecznej Bydgoszczy w 670 rocznicę nadania Bydgoszczy praw miejskich (gra terenowa). Autorkami projektu są: Beata Biniecka, Elżbieta Dalak oraz Dorota Kordus.
Bydgodki Grant Oświatowy 2106.jpg

Bydgoskie Granty Oświatowe są przyznawane szkołom i placówkom oświatowym prowadzonym przez Miasto Bydgoszcz na realizację adresowanych do dzieci i młodzieży projektów edukacyjnych i animacyjnych, które mają charakter naukowy, artystyczny, rekreacyjny i integracyjny.

 

Grant oświatowy 2016.jpg

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

15 marca 2016 r.

 

Wiosna już coraz bliżej – nasi stali ptasi bywalcy –  kawki na drzewie.

 

nasze kawki na drzewie

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 marca 2016 r.

Świąteczne wypieki – drożdżowe zajączki. Fajna zabawa i jakie smaczne! Więcej zdjęć w naszej galerii:

 

drożdzowe zajączki

świąteczne zajęcia kukulinarne

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

10 marca 2016 r.

W czasie wolnym na pewno nie trzeba się nudzić…

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

8 marca 2016 r.

Z okazji Dnia Kobiet najlepsze życzenia dla wszystkich pań i dziewczyn od wszystkich panów!!! Nie obyło się również bez kwiatów i słodkości 🙂

Dzień kobiet

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

7 marca 2016 r.

Z okazji 670 lecia nadania praw miejskich Bydgoszczy cyklicznie będą pojawiać się plakaty pomników bydgoskich.   Już teraz mogliśmy zapoznać się z historią Pomnika Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej, który znajduje się  na Starym Rynku w pobliżu Ratusza.

W trakcie zajęć

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 marca 2016 r.

Czasami trzeba też popracować – Natalia i Wojtek w trakcie przygotowywania projektu do szkoły.

 

przygotowanie projektu

w trakcie pracy

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1 marca 2016 r.

Dzięki wspólnej pracy wychowawców i wychowanków dwa kolejne pokoje – 310 i 416 są już po gruntownym remoncie !!!

pokój 310

pokój 416

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

18 luty 2016 r.

W czasie wolnym można trochę zaszaleć 🙂

 

 

W-wolnym-czasie

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 luty 2016 r.

W poniedziałek  Samorząd Bursy zorganizował walentynkową kolację przy blasku  świec i dźwiękach romantycznej muzyki. Można było też wziąć udział w poczcie walentynkowej 🙂

 

kolacja walentynkowa

poczta walentynkowa

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 luty 2016 r.

Po remoncie pokoju 307 już wkrótce będą oddane dwa kolejne pokoje – 310 oraz 416. Na zdjęciach  niezawodni Bartek z Patrykiem w trakcie gruntowania ścian. Przy takim zaangażowaniu już wkrótce będzie można podziwiać ostateczne efekty 🙂

Patryk w czasie remontu pokoju 416

remont pokoju 416

Bursa 3 Bydgoszcz

 

4 luty 2016 r.

W  tłusty czwartek nie obyło się bez  tradycyjnych  pączków 🙂

 

Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

18 stycznia 2016 r.

Dzisiaj rozpoczęły się zimowe ferie!  Życzymy wszystkim wychowankom udanego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia za dwa tygodnie. Bursa będzie czynna w niedzielę 31 stycznia od godziny 15:00.

 

Zima 2016

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

4 stycznia 2016 r.

Już wkrótce zostanie uruchomiona nowa pracownia biblioteczna. Trwają ostatnie przygotowania. Zapraszamy do galerii:

 

nowa pracownia biblioteczna

nowa bibliotaka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

4 stycznia 2016 r.

Nowy wystrój łazienki:

 

nowy wystrój łazienki

łazienka na II pietrze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

24 grudnia 2015 r.

Spokojnych, szczęśliwych Świąt, ciepła w sercu, obecności bliskich i spełnienia opłatkowych życzeń – dla wszystkich  Wychowanków i Pracowników Bursy nr 3.

 Do zobaczenia w Nowym Roku!

 
 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

16 grudnia 2015 r.

Za oknami już bardzo zimno. Nie zapominajmy o bezdomnych zwierzętach. Zachęcamy do zbiórki starych kocy, kołder, czyli wszystko, co może ogrzać, a także niepotrzebnych pluszaków. Mamy nadzieję, że jak zawsze możemy liczyć na Waszą pomoc.

 Za naszą dotychczasową działalność otrzymaliśmy pisemne podziękowania od  Dyrekcji Schroniska

 

Wspieramy schronisko dla zwierząt

Schronisko

 

Bursa 3 Bydgoszcz

16 grudnia 2015 r.

Wigilia w Naszej Bursie. Pani Dyrektor oraz Patryk, przedstawiciel samorządu, złożyli życzenia wychowankom. Wszyscy podzielilismy  się opłatkiem. Następnie  spożyliśmy Wigilijną kolację wysłuchując  kolędy w wykonaniu Julii, do której  wkrótce dołączyli  wychowawcy 🙂  Zapraszamy do galerii:

Nasza Wigilia23

Nasza Wigilia36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi absolwenci pamiętają  i odwiedzają nas. Dziękujemy Dominice i Dawidawi za święteczne życzenia i bardzo miłe wiadomości 🙂 Gorąco pozdrawiamy !!!

 

Nasi absolwenci

Nasi absolwenci2

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 grudnia 2015 r.

Świąteczne przygotowania

 

przygotowania święteczne3

 

przygotowania świąteczne

przygotowania święteczne1

 

Bursa 3 Bydgoszcz

11 grudnia 2015 r.

Już drugi tydzień trwają mistrzostwa Bursy nr 3 w tenisie stołowym zorganizowane przez sekcję sportową. Już wkrótce ogłosimy ostateczne wyniki. Zachęcamy do kibicowania. Galeria:

Turniej tenisa stołowego8

Turniej tenisa stołowego1

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 grudnia 2015 r.

Warcaby są dyscypliną sportową, w której rozgrywane są mistrzostwa różnych krajów, mistrzostwa kontynentów i świata. Czy wiecie, że warcaby – znane nam w dzisiejszej postaci – powstały na Półwyspie Iberyjskim na przełomie XV i XVI wieku ?
W bursie nie brakuje chętnych do gry w warcaby w czasie wolnym:

Rozgrywki w warcaby

 

Rozgrywki w warcaby

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

7 grudnia 2015 r.

Dzisiaj odbył się quiz o wróżbach andrzejkowych i zwyczajach bożonarodzeniowych zorganizowany przez pana Michała. Trzeba było odpowiedzieć na prawie 30 pytań takich jak: co to jest podłaźniczka, jakie są tradycyjne potrawy wigilijne, z jakiego kraju wywodzi się choinka, co oznacza imię Andrzej, kim byl św. Andrzej itp. Największą ilość punktów zdobyli: Aleksandra Borucka, Aleksandra Stypczyńska oraz Marek Krzysiak. Gratulujemy!

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

26 listopada 2015 r.

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię świętego Andrzeja, które najczęściej dotyczą związków damsko-męskich. Niegdyś przykładano do nich dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu.
U nas wróżby andrzejkowe miały jedynie charakter zabawy, która zakończyła się wspólną dyskoteką poprowadzoną przez DJ Bartka, który w tym dniu dniu obchodził urodziny – wszystkiego najlepszego! Zapraszamy do galerii:

 

Andrzejki18

Andrzejki10

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

12 listopada 2015 r.

Zajęcia kulinarne – tosty. Zapraszamy do naszej galerii:

 

Zajęcia kulinarne - tosty 10Zajęcia kulinarne - tosty 9

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

11 listopada 2015 r.

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości.

Jędrzej Moraczewski opisał to wydarzenie słowami:
Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało (…)

Dla upamiętnienia tej chwili odbyły się w bursie zajęcia poprowadzone przez pana Michała. Młodzież przygotowała również plakaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 listopada 2015 r.

 

Jesienne widoki z naszych okien

 

jesienne widoki za oknem

jesienne widoki za oknem1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 listopada 2015 r.

Dzisiaj wyjątkowo liczną grupą udaliśmy się do schroniska dla zwierząt. Przekazaliśmy zbierane przez nas pieniądze.Sympatyczny  pracownik schroniska oprowadził nas po placówce opowiadając o mieszkających tam zwierzakach i odpowiadając na nasze pytania.Każdy chętny mógł wejść do kociarni i pobawić się z kotkami. Na pewno nie jest to nasza ostatnia wizyta w schronisku. Już wkrótce zostanie przeprowadzona zbiórka maskotek i koców. Zapraszamy do galerii:

Wizyta w schronisku 47

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

4 listopada 2015 r.

Jesień w kuchni – pieczone jabłka

 

pieczonejablka3

pieczone jablka

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

2 listopada 2015 r.

Poznajemy nieznane zakątki miasta, a przy okazji zwiedzamy nowo otwarty sklep IKEA. Wspólnie wybieramy i robimy zakupy do nowej biblioteki i innych pomieszczeń Bursy. Zapraszamy do galerii:

 

 

Wspólne zakupy 15

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

2 listopada 2015 r.

 

„Wielcy ludzie mają zazwyczaj tak wielkie serce, że się w nich zawsze znajdzie kącik dla uczciwego psa” 
Kornel Makuszyński

wycieczka do schroniskaSchronisko 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W czwartek 5 listopada wychodzimy na wycieczkę do Schroniska dla zwierząt. Przekażemy również zebrane przez nas pieniądze.  Jak co roku mogliśmy liczyć na Wasze wielkie serce. Zachęcamy wszystkich do udziału!

 

„Pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego”
Josh Billings

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

29 października 2015 r.

Z okazji Halloween przygotowaliśmy „straszne” dekoracje oraz wypieki. Odbył się konkurs na najciekawsze przebranie, które wygrała Pamela. Wszyscy mogli bawić się na dyskotece zorganizowanej przez samorząd bursy. Na każdego czekał słodki poczęstunek. Zapraszamy do galerii:

 

Pamela w halloweenowej kreacji_straszne wypieki1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zajęcia manualne

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 października 2015 r.

Konkurs na temat wyborów parlamentarnych

W naszej bursie został zorganizowany konkurs na temat wyborów parlamentarnych. Największą ilość punktów uzyskała Paulina Drozdowska, drugie miejsce ex aequo Klaudia Rogalska i Agata Janke. Gratulacje dla wszystkich dziewczyn!

 

 

wyniki konkusu 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

22 października 2015 r.

W czasie wolnym nie trzeba się nudzić. Rozgrywki w warcaby cyklicznie organizowane przez p. Michała:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

22 października 2015 r.

 

Chłopacy też z chęcią uczestniczą w zajęciach kulinarnych 🙂 Zapraszamy do galerii:

 

 

zajęcia kulinarne w grupie III.jpg

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

14 października 2015 r.

 

„Wychowanie wymaga wielu słów, ale czasem wystarczy jeden przykład za ich tysiące i miliony” 
Czesław Banach

 

Z okazji Dnia Nauczyciela młodzież przygotowała słodkie niespodzianki. Nie obyło się bez kwiatów i życzeń.

 

słodka niespodzianka

słodka niespodzianka1

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 października 2015 r.

Wybory na przewodniczącego Bursy nr 3 już za nami. Przewodniczącą Bursy została Jagoda Kęska, a jej zastępcą – Bartek Zieliński. Zapraszamy do galerii:
Przewodnicząca JagodaBartek - Zastępca przewodniczącej

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 października 2015 r.

 

Atmosfera przedwyborcza również w naszej Bursie. W czasie tegorocznych Otrzęsin oficjalnie zaprezentowali się kandydaci na Przewodniczącego Bursy – Jagoda i Bartek.
W holu wiszą już ich plakaty wyborcze. Głosowanie odbędzie się w poniedziałek, w czasie kolacji. Mogą wziąć w nim udział wszyscy mieszkańcy Bursy. Zachęcamy do udziału, a Kandydatom życzymy uzyskania jak najlepszego wyniku! Zdjęcia z tego wydarzenia w naszej galerii:

 

nasze wybory-plakat

prezentacja kandydatów na przewodniczącego bursy

Bursa 3 Bydgoszcz

 

8 października 2015 r.

 

Tradycji stało się zadość! Otrzęsiny 2015 już za nami!! Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. Oficjalnie witamy wszystkich nowych wychowanków w społeczności Bursy nr 3. Zapraszamy do galerii:

 

otrzęsiny17 -otrzęsiny41 -

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

Także dzisiaj w Bursie nr 2 odbył się konkurs wiedzy na temat znanego bydgoskiego kryptologa Mariana Rejewskiego. Dzielnie w nim walczyła nasza delegacja pod opieką pana Michała. Bursie nr 2 dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie. Galeria zdjęć:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

6 października 2015 r.

 

Wczoraj odbył się quiz sportowy, ktory cieszył się dużym zaintresowaniem. Największą wiedzą wykazał się Krzysztof Staszewski. Gratulujemy! Najlepsze osoby zostaly nagrodzone. Nasza galeria:

wręczenienagród1 -

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

5 października 2015 r.

 

W każdy poniedziałek w godzinach 16:00 – 18:00  na Orliku odbywają się zajęcia sportowe z panem Robertem. Zachęcamy wszystkich do udziału. Nasza galeria:

 

zajęcia sportowe1zajęcia sportowe3

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

2 października 2015 r.

Na naukę każde miejsce jest dobre 🙂

 

w czasie nauki

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

1 października 2015 r.

To już kolejna nasza wycieczka.
Myślęcińskie ZOO jest jednym z nielicznych w skali całego kraju ogrodów zoologicznych specjaizujących się w hodowli rodzimych zwierząt. Można tu poznać polskie gatunki przedstawicieli czterech gromad: ssaków, ptaków, gadów i płazów. Wiele z nich jest zagrożonych wyginięciem i prawie nie ma możliwości spotkania ich w naturze. Nasze serca podbiły 3 wydry, które szalały na wybiegu 🙂 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

w Bydgoskim Ogrodzie Fauny Polskiej13

w Bydgoskim Ogrodzie Fauny Polskiej18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

27 września 2015 r.

Bydgoskie spacery z historią w tle. Zapraszamy do naszej galerii:

 

spacer z historią w tle 6

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

23 września 2015 r.

Spotkanie z okazji 16. urodzin Weroniki. Zapraszamy do galerii:

 

16 urodziny Weroniki

urodziny Weroniki17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

22 września 2015 r.

 

Nasze bydgoskie spacery. Korzystając ze słonecznej pogody odwiedziliśmy parki:

 • Jana Kazimierza, gdzie podziwialiśmy fontannę „Potop” – niektorzy widzieli ją poraz pierwszy😊
 • Jana Kochanowskiego, który po solidnej rewitalizacji prezentuje się okazale.

Zwiedziliśmy też nowy dworzec PKP. Zapraszamy do galerii:

 

przy fontannie Potop

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

21 września 2015 r.

 

Tak jak w poprzednich latach, odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za wsparcie akcji – jak zawsze możemy na Was liczyć. Wkrótce udamy się z wycieczką do Schroniska, by przekazać zebrane fundusze.

 

zbiórka pieniędzy na rzecz schroniska

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

15 września 2015 r.

Zajęcia kulinarne w grupie II – kruche ciasteczka i jabłecznik. Zapraszamy do galerii:

 

urodziny Weroniki (3)

jablecznik2

Bursa 3 Bydgoszcz

 

10 września 2015 r.

Z cyklu zwiedzamy najbliższą okolicę – spacer po Wyspie Młyńskiej oraz Starym Mieście. Zapraszamy do galerii:

 

wycieczka na Wyspę Młyńską i Stary Rynek21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

9 września 2015 r.

Zajęcia sportowe w świetlicy

 

zajęcia sportowe w świetlicy

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

4 września 2015 r.

Pokój 203 po remoncie

 

pokój 203 po remoncie

 

 

Bursa 3 Bydgoszcz

 

3 września 2015 r.

Zwiedzamy najbliższą okolicę oraz poznajemy   bezpieczną drogą do szkoły. Zapraszamy do naszej galerii:

 

Patryk

Weronika i Klaudia

Bursa 3 Bydgoszcz

 

 

2 września 2015 r.

Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

Witamy wszystkich, w szczególności pierwszorocznych wychowanków oraz naszego nowego wychowawcę p. Michała Helmina. Życzymy Wam udanego pobytu w naszej placówce.

W czasie wakacji w bursie było przeprowadzonych wiele remontów. Doczekaliśmy się  gruntownej renowacji dachu. Na pierwszym i drugim piętrze zostały zamontowane nowe drzwi przeciwpożarowe. Wyremontowano łazienki dziewcząt, zyskaliśmy także nowe pomieszczenie prysznicowe. Wkrótce dobiegnie końca remont multimedialnej  pracowni bibliotecznej. Zapraszamy do galerii:

pracownia biblioteczna 1

 nowe pomieszczenie prysznicowe3

 

Bursa 3 Bydgoszcz